برگزاری قرارگاه امنیت غذای استان مرکزی در اراک

اردیبهشت 21, 1401
136 بازدید

برگزاری قرارگاه امنیت غذای استان مرکزی در اراک اراک– پایگاه خبری چشم براه: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی،از برگزاری جلسه قرار گاه امیت غذایی در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در اراک خبرداد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی، علی صفری در جلسه امنیت غذایی سازمان جهاد استان مرکزی دراراک با اشاره […]

برگزاری قرارگاه امنیت غذای استان مرکزی در اراک

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی،از برگزاری جلسه قرار گاه امیت غذایی در سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی در اراک خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی، علی صفری در جلسه امنیت غذایی سازمان جهاد استان مرکزی دراراک با اشاره به بیانات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: با اصلاح هدفمندسازی یارانه ها قیمت های جدید به زودی اعلام خواهد شد که تبعات و حواشی بدنبال دارد که با هماهنگی و برنامه ریزی دقیق به اهداف این طرح کمک خواهیم کرد.

وی افزود: اغناسازی، توجیه و اطلاع رسانی به تولیدکنندگان و مردم از حواشی احتمالی کم خواهد کرد و در تمامی استان این امر به دستگاه های مربوطه اعلام شده است.

صفری با اشاره به نقش اساسی جهادکشاورزی در طرح اصلاح یارانه پرداختی اظهار داشت: مشکلات و موانعی بوجود خواهد آمد که مدیران و مسئولین در استان و شهرستانها همانند گذشته در میدان حضور داشته باشند تا به اهداف دولت برای پیشبرد اهداف این طرح کمک کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی، شرط اصلی طرح اصلاح یارانه را آمادگی کامل عنوان و تاکید کرد: استفاده از تمام ظرفیت موجود با حداکثر توان و داشتن یک فرماندهی واحد در شهرستان به اهداف این طرح کمک بسزایی میکند. فرمانداری های شهرستانها با دستور استاندار مرکزی موظف به تامین امکانات اجرای طرح می باشند و مدیران جهادکشاورزی در شهرستان‌ها با مراجعه به فرمانداران امکانات لازم را دریافت کنند. وی به حضور حداکثری کارکنان سازمان جهادکشاورزی در خصوص بازرسی از تولیدی ها و مراکز فروش کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: کارکنان سازمان در تمام واحدها اعم از اداری،زراعت، باغبانی و… به عنوان بازرس در اختیار قرارگاه امنیت غذایی خواهند بود و با تمام توان به بهتر ارائه شدن خدمات کمک میرسانند تا زمانی که به شرایط ایده آل موجود در طرح اصلاح یارانه برسیم.

صفری به حضور بازرسین در کشتارگاه های مرغ شهرستان های ساوه، دلیجان، خمین و شازند اشاره کرد و بیان داشت: مدیران این شهرستان ها به حضور بازرسین در کشتارگاه ها تاکید داشته باشند و از ورود و خروج مرغ در کشتارگاه ها بازرسی و کنترل کنند. با مرغ داران، دامداران و کشاورزان هماهنگی لازم صورت پذیرد و درخواست کمک و همکاری در خصوص طرح اصلاح یارانه را کنند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان مرکزی به استقرار بازرسین در ۴واحد تولید روغن خوراکی تاکید کرد و گفت: بازرسین بسیج اصناف با هماهنگی های قبلی باحضور در واحدهای تولیدی روغن در اراک و زرندیه اقدام خواهند کرد و از ورود و خروج روغن ها بازرسی بعمل می آورند.
وی در پایان به سرمایه در گردش بانک ها اشاره کرد و اظهار داشت: بانک کشاورزی برای ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان اقدامات لازم را انجام خواهد داد و برای تسهیل ارائه خدمات همکاری لازم را داشته باشند. هماهنگی های لازم برای جلسات با مدیران شعب بانک کشاورزی انجام شود تا در خصوص ارائه تسهیلات تصمیمات جدید اتخاذ شود.