برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج جام آفتاب خمین در انتظار مجوز ستاد کرونا و حمایت مالی

برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج جام آفتاب خمین در انتظار مجوز ستاد کرونا و حمایت مالی
اردیبهشت 2, 1401
189 بازدید

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی: برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج جام آفتاب خمین در انتظار مجوز ستاد کرونا و حمایت مالی   اراک– پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: مسابقات بین المللی شطرنج جام آفتاب پس از گرفتن مجوز از ستاد کرونا و جذب حمایت‌های مالی سال جاری در […]

مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی:

برگزاری مسابقات بین المللی شطرنج جام آفتاب خمین در انتظار مجوز ستاد کرونا و حمایت مالی

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: مسابقات بین المللی شطرنج جام آفتاب پس از گرفتن مجوز از ستاد کرونا و جذب حمایت‌های مالی سال جاری در خمین برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، عابد حقدادی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه ورزش شهرستان خمین که با حضور نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، رئیس اداره ورزش و جوانان و روسای هیئت های ورزشی و دبیر سمن ها در فرمانداری خمین برگزار شد، با اشاره به اینکه بیشترین مطالبات ورزشکاران خمین حمایت در سطح ملی است، اظهار کرد: با توجه به تخصیص اعتبارات انتظار می‌رود طرح‌های عمرانی حوزه ورزش در زادگاه امام راحل آغاز شود.

وی افزود: امید است باز سازی استخر خمین به عنوان یکی از مطالبات مهم مردم این شهرستان با تخصیص اعتبار مورد نیاز تا پایان امسال تکمیل و بهره‌برداری شود.

بخش خصوصی برای حمایت از ورزش به میدان بیاید

بر اساس این گزارش، سرپرست فرمانداری شهرستان خمین نیز در این نشست گفت: در آموزه‌های دینی بر ورزش تاکید شده و در ایران باستان ورزش با منش پهلوانی همراه بوده است و جوانی موجب پویایی و نشاط است.

حمید کمانکش با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی افزود: برای رفع مشکلات ورزش شهرستان خمین و حمایت از ورزشکاران بین المللی و ملی باید از ظرفیت های بخش خصوصی و مشارکت های مردمی بهره گرفت.

وی اظهار کرد: از هیأت های ورزشی شهرستان حمایت می‌شود و سیاستگذاری‌های این حوزه بر اساس نظرات دغدغه‌ها و پیشنهادات مطرح شده در نشست استفاده می شود.

فعالیت ۳۶ رشته آقایان و ۲۴ رشته ورزشی بانوان در خمین

در ادامه نشست رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان خمین گفت: 10 سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان و بخش‌های اشتغال، فرهنگی و اجتماعی در شهرستان ثبت شده است.

سعید امجدی افزود: مردان در ۳۴ رشته ورزشی و بانوان در ۲۴ رشته ورزشی در خمین فعالیت دارند. همچنین در حوزه اعتبارات نیز سال گذشته یک میلیارد ریال از محل اعتبارات اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی در دو مرحله و یک میلیارد ریال از محل اعتبارات نماینده مردم خمین در مجلس طی دو مرحله به هیأت‌های ورزشی شهرستان تخصیص یافته است.