برگزاری هفتمین جشنواره ملی آیین پخت سمنو در آشتیان

اردیبهشت 6, 1401
174 بازدید

رئیس اداره میراث فرهنگی آشتیان خبرداد؛ برگزاری هفتمین جشنواره ملی آیین پخت سمنو در آشتیان   اراک– پایگاه خبری چشم راه: رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آشتیان از برگزاری هفتمین جشنواره ملی آیین پخت سمنو با حضور ۲۰ کارگاه پخت سمنو در این شهرستان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری چشم […]

رئیس اداره میراث فرهنگی آشتیان خبرداد؛

برگزاری هفتمین جشنواره ملی آیین پخت سمنو در آشتیان

 

اراک– پایگاه خبری چشم راه:
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان آشتیان از برگزاری هفتمین جشنواره ملی آیین پخت سمنو با حضور ۲۰ کارگاه پخت سمنو در این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری چشم به راه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی،. علیرضا امیدی با اشاره به اینکه این جشنواره در ۲۲ و ۲۳ ماه جاری در مجموعه ورزشی تختی آشتیان برگزار می شود گفت: این جشنواره هفتمین جشنواره سمنو در آشتیان است که بالغ بر۲۰ کارگاه پخت سمنو در این جشنواره حضور دارند.

وی اظهار کرد: در حاشیه این جشنواره نیز برنامه‌های فرهنگی هم چون اجرای موسیقی سنتی، نمایشگاه صنایع‌دستی و سوغات، نمایشهای خیابانی و اجرای بازیهای بومی محلی در نظر گرفته‌شده است.
امیری با اشاره به این همکه این جشنواره پس از دو سال وقفه به دلیل بیماری کرونا امسال با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد افزود: جشنواره در روزهای ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه در مجموعه ورزشی تختی برگزار خواهد شد

وی با بیان اینکه؛ تاکنون شش دوره جشنواره سمنوپزان در استان برگزار شده است گفت: این جشنواره با هدف حفاظت و پاسداری از میراث ناملموس کشور و به همت اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، شورای‌اسلامی شهر و شهرداری آشتیان و حمایت مالی شرکت پژوهش صنعت مدرن اجرا خواهد شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آشتیان تصریح کرد: جشنواره سمنو در شهرستان آشتیان در سال ۱۳۹۷ به شماره ۱۷۳۴ در فهرست آثار ناملموس کشور به ثبت رسید.