برگزاری پویش ملی «کتاب دستت چیه؟» در استان مرکزی

برگزاری پویش ملی «کتاب دستت چیه؟» در استان مرکزی
آذر 14, 1401
58 بازدید

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی خبر داد؛ برگزاری پویش ملی «کتاب دستت چیه؟» در استان مرکزی   اراک–پایگاه خبری چشم‌براه: سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: پویش ملی «کتاب دستت چیه؟» از ۲۱ آبان ماه سال‌جاری همزمان با نخستین روز از هفته کتاب آغاز شده است و تا پایان […]

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی خبر داد؛

برگزاری پویش ملی «کتاب دستت چیه؟» در استان مرکزی

 

اراک–پایگاه خبری چشم‌براه:
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی گفت: پویش ملی «کتاب دستت چیه؟» از ۲۱ آبان ماه سال‌جاری همزمان با نخستین روز از هفته کتاب آغاز شده است و تا پایان ماه جاری ادامه دارد.
سکینه مهدیانپور در گفتگو با پایگاه خبری کشور براه، با اشاره به اینکه این پویش ملی با هدف ارتقای کمیت و کیفیت مطالعه و رشد و شکوفایی استعدادهای، توانایی ها و دانش افراد از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور طراحی شده است افزود: دوستداران کتاب و کتابخوانی از هر گروه سنی می توانند با ضبط ویدئویی، کتابی که در حال مطالعه هستند یا قبلا مطالعه کرده اند را، در حداکثر ۱۱۰ و حداقل ۶۰ ثانیه، معرفی کنند. ویدیوی ارسالی در حجم حداکثر ۱۰۰ مگابایت، باید به صورت افقی (با کادر ۱۶:۹) ضبط شود. شرکت کنندگان باید ابتدای ضبط ویدیو نام و نام خانوادگی، شهر، سن، شغل و عنوان کتاب را بیان کنند.
وی خاطرنشان کرد: بیان یک مورد از نقاط قوت و ضعف کتاب؛ معرفی نویسنده، ناشر و تعداد صفحات کتاب، بیان ویژگی های جذاب فیزیکی کتاب و استفاده از کلمات فارسی در معرفی کتاب، حائز اهمیت بوده و استفاده از موسیقی پس زمینه و موسیقی های بدون مشکل کپی رایت بلامانع است.
مهدیانپور بیان داشت: نخستین دوره از پویش ملی «کتاب دستت چیه؟! »، ۱۰۰ میلیون تومان جوایز نقدی خواهد داشت که با انتخاب هیأت داوران به برگزیدگان اهدا می شود.
وی اضافه کرد: علاقه مندان برای شرکت در این پویش پس از ثبت نام در سایت «کتاب دستت چیه؟! » به نشانی www.ketabdc.ir، می توانند ویدیوهای خود را بارگذاری کنند. در صورت بروز مشکل در آپلود ویدیو، امکان پیگیری از طریق ارسال پیامک به شماره ۹۰۰۰۸۸۷۷، ارتباط با نشانی @ketabdcadmin در صفحات مجازی و ارسال ایمیل به نشانی info@ketabdc.ir فراهم است.
برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این پویش می توانید به وب سایت پویش ملی «کتاب دستت چیه؟!» مراجعه کنید.