برگشت کارت‌های بازرگانی به محل فعالیت اجرا شود

برگشت کارت‌های بازرگانی به محل فعالیت اجرا شود
بهمن 8, 1401
79 بازدید

رییس اتاق بازرگانی اراک: برگشت کارت‌های بازرگانی به محل فعالیت اجرا شود اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس اتاق بازرگانی اراک گفت: کارت‌های بازرگانی بسیاری از واحدهای تولیدی صنعتی که محل کارخانه آن‌ها در استان بوده از اتاق تهران صادر و یا تمدید شده است که این روند غیرمنصفانه و ناعادلانه است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری […]

رییس اتاق بازرگانی اراک:

برگشت کارت‌های بازرگانی به محل فعالیت اجرا شود

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس اتاق بازرگانی اراک گفت: کارت‌های بازرگانی بسیاری از واحدهای تولیدی صنعتی که محل کارخانه آن‌ها در استان بوده از اتاق تهران صادر و یا تمدید شده است که این روند غیرمنصفانه و ناعادلانه است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه، ناصر بیکی در نشست رئیس سازمان توسعه و تجارت ایران در اتاق اراک افزود: همه مشکلات این واحدها به محل فعالیت تحمیل می‌شود و باید برگشت کارت بازرگانی آن‌ها به استان اجرایی شود.
وی با اشاره به اینکه اتاق‌های بازرگانی تلاش می‌کنند تا بازاریابی و بازارسازی برای اعضای زیرمجموعه خود و واحدهای تولیدی صنعتی را به در سرلوحه اهداف خود قرار دهند، افزود: بررسی چگونگی و تحقق حضور بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی یکی از وظایف اتاق است؛ اما با توجه به محدودیت‌های موجود متأسفانه ارتباط تجاری برای واحدهای تولیدی صنعتی به‌سختی صورت می‌گیرد.
وی اظهار کرد: لازم است زمینه تبادلات تجاری فی‌مابین کشورهای هدف هموار شود تا واحدهای تولیدی صنعتی بتوانند به‌راحتی موضوعات موردنظر خود را پیگیری کنند.
بیکی اضافه کرد: با توجه به طرح موضوع مشکلات مرتبط با ایفای تعهدات ارزی به‌کرات در جلسات مختلف، نتیجه مطلوبی حاصل نشده، متأسفانه تاکنون مشکلات فراوانی برای صادرکنندگان استان باعث شده که خواستار پیگیری در جهت رفع آن هستیم.
رئیس اتاق اراک بیان کرد: کارت‌های بازرگانی بسیاری از واحدهای تولیدی صنعتی که محل کارخانه آنها در استان بوده، از اتاق تهران صادر شده، تمدید می‌گردد که این داستان بسیار غیرمنصفانه و ناعادلانه است و تاکنون صدای ما بجایی نرسیده است.
وی افزود: حل تمام مشکلات این واحدها به عهده دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی است و آلودگی حاصل از این واحدها گریبان گیر استان و حل‌وفصل معضلاتشان بر عهده کارگروه‌های مختلف دستگاه‌های اجرایی استان است، ولی سهم ۳ و ۴ در هزار اتاق را به استان تهران پرداخت می‌کنند که لازم است برگشت کارت‌های بازرگانی به استان محل کارخانه اجرا شود.
براساس این گزارش،در این جلسه چگونگی ارتباط تجاری با استان اسوردلوفسک و انعقاد تفاهم‌نامه همکاری و خواهرخواندگی با این استان و چگونگی مشارکت در مهم‌ترین رویداد صنعتی تجاری روسیه INNOPROM که در این استان برگزار می‌شود، به بحث گذاشته شد.