بسترایجاد اشتغال در آشتیان مهیا است/ نرخ بیکاری آشتیان ۷.۶ دهم درصد

بهمن 5, 1400
414 بازدید

مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی: بسترایجاد اشتغال در آشتیان مهیا است/ نرخ بیکاری آشتیان ۷.۶ دهم درصد   اراک–مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی؛ گفت: فرصت‌های خوبی در زمینه اشتغالزایی در آشتیان ایجاد شده و شمار مشاغل خانگی هم در این منطقه بالا است. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم […]

مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی:

بسترایجاد اشتغال در آشتیان مهیا است/ نرخ بیکاری آشتیان ۷.۶ دهم درصد

 

اراک–مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی؛ گفت: فرصت‌های خوبی در زمینه اشتغالزایی در آشتیان ایجاد شده و شمار مشاغل خانگی هم در این منطقه بالا است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ بهزاد سام دلیری در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان آشتیان افزود: نرخ بیکاری شهرستان آشتیان بر اساس آمار موجود، حدود هفت و ۶ دهم درصد است.

وی افزود: تعداد افراد جویای کار این شهرستان به نسبت سایر شهرستان‌ها آمار بالایی نیست و می‌توان با هدایت درست سرمایه‌های کوچک، اشتغال‌های مناسبی در منطقه ایجاد کرد.

وی بیان کرد: فرصت‌های خوبی در زمینه اشتغال‌زایی در شهرستان آشتیان ایجاد شده و شمار مشاغل خانگی هم در این منطقه بالا است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد: عملکرد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مناسب است اما گله‌مندی‌هایی از پرداخت تسهیلات بانک ملت نه تنها در شهرستان آشتیان بلکه در مجموع استان وجود دارد.

سام دلیری افزود: انتظار است بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) نگاه ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: متقاضیان این نهادها  افراد خاص هستند که برای رسیدن به خودکفایی و کارآفرین شدن، نیازمند مساعدت هستند.

سام دلیری عنوان کرد: سهم تسهیلات مشاغل خانگی شهرستان آشتیان حدود یک میلیارد تومان ثبت شده که به نسبت سهم ۲۸ میلیارد تومانی استان مرکزی مناسب است.

وی اضافه کرد: استان مرکزی قطب چهارم صنعتی کشور است که در تنوع صنایع رتبه اول و در اشتغال رتبه اول تا چهارم کشور را در اختیار دارد.