بناهای تاریخی هویت و شناسنامه شهرها هستند

اردیبهشت 3, 1401
144 بازدید

رئیس مرکز پژوهش شورای اسلامی اراک: بناهای تاریخی هویت و شناسنامه شهرها هستند   اراک– پایگاه خبری چشم براه: بناهای تاریخی شهر اراک؛ هویت و شناسنامه این شهر هستند و همه در برابر حفظ و حراست میراث ارزشمند به جامانده پیشینیان مسئول هستیم. به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ رئیس مرکز پژوهش شورای اسلامی اراک […]

رئیس مرکز پژوهش شورای اسلامی اراک:

بناهای تاریخی هویت و شناسنامه شهرها هستند

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
بناهای تاریخی شهر اراک؛ هویت و شناسنامه این شهر هستند و همه در برابر حفظ و حراست میراث ارزشمند به جامانده پیشینیان مسئول هستیم.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ رئیس مرکز پژوهش شورای اسلامی اراک با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه هر نوع مطالبه‌گری نیازمند اطلاعات و دانش است تا بدانیم چه می خواهیم و چگونه آن را مطرح کنیم؛ گفت: به حفظ بناهای تاریخی نگاهی فرهنگی اقتصادی داریم و معتقدیم که وجود بناهای تاریخی می تواند به شکل گیری گردشگری فرهنگی در اراک منجر شود.

عباس خسروانی اظهار کرد: تمایل گردشگران برای بازدید از مکان های تاریخی دنیا قوت گرفته است. زیرا بناهای تاریخی هم از لحاظ اجتماعی فرهنگی و هم از لحاظ اقتصادی حائز اهمیت هستند. وانگهی این فضاها می‌توانند مکانی برای گذران اوقات فراغت و تفرجگاه و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری شهروندان نیز باشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از گروه‌های هدف در پویش مطالبه‌گری حفظ بناهای تاریخی نخبگان هستند که می‌توان از طریق نشست‌های تخصصی صدای نخبگان شهری را به گوش عموم مردم و مسئولین رساند و محفلی برای بیان دیدگاه ها و نظرات کارشناسی ایجاد کرد.