بهره برداری از طرح روشنایی محور ساوه –تهران به مأمونیه

آذر 24, 1401
60 بازدید

معاون راهداری مرکزی: بهره برداری از طرح روشنایی محور ساوه –تهران به مأمونیه   اراک –پایگاه خبری چشم براه: معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از بهره‌برداری روشنایی طولی در راه دسترسی آزادراه تهران-ساوه به مامونیه به طول دو هزار و ۵۰۰ متر خبر داد و گفت: برای این […]

معاون راهداری مرکزی:

بهره برداری از طرح روشنایی محور ساوه –تهران به مأمونیه

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از بهره‌برداری روشنایی طولی در راه دسترسی آزادراه تهران-ساوه به مامونیه به طول دو هزار و ۵۰۰ متر خبر داد و گفت: برای این اجرای این طرح روشنایی اعتباری افزون بر ۱۶ میلیارد ریال هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی راهداری و حمل نقل جاده‌ای استان مرکزی، علیرضا اختری، با اشاره به عزم جدی برای توسعه ایمنی در راه‌های استان افزود: با توجه به اهمیت راه دسترسی آزادراه ساوه-تهران به شهر مامونیه و وجود شهر صنعتی شهید مهدی پرندک و چندین واحد صنعتی دیگر در طول این مسیر، دو هزار و ۵۰۰ متر از این محور با هدف ارتقاء ایمنی و کاهش تصادفات جاده‌ای روشن شد.
وی افزود: برای اجرای این طرح ۱۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که امیدواریم ضمن افزایش شاخص‌های ایمنی در این محور، علاوه بر رضایتمندی کاربران جاده‌ای شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای نیز باشیم.
اختری خاطرنشان کرد: اقدامات مختلفی در طول یکسال اخیر برای نگهداری و ارتقای این محور صورت گرفته است که می‌توان به اجرای کامل روکش آسفالت، تکمیل و بهره‌برداری از تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی شهید مهدی پرندک، احداث روشنایی، اجرای خط کشی و نصب انواع تابلو و علائم ایمنی اشاره کرد.
به گفته وی رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و رانندگی با سرعت مطمئنه از مؤلفه‌های مهمی است که همسو با ایمن سازی فیزیکی راه‌ها باید توسط کاربران جاده‌ای رعایت شود تا روشنایی راه‌ها موجب افزایش سرعت خودروهای عبوری نگشته و موجب سوانح دلخراش تری نگردد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اظهار کرد: با توجه به اعتبارات محدود برای احداث سیستم روشنایی در جاده‌های استان، اولویت احداث روشنایی طولی با محورهای شریانی، کوهستانی و مه گیر، تقاطع ها و نقاط حادثه خیز است.
گفتنی است راه‌های استان مرکزی مجهز به بیش از ۳۶۰ کیلومتر روشنایی طولی است و همواره جزو سه استان برتر کشور در توسعه روشنایی طولی بشمار می‌رود
که امیدواریم ضمن افزایش شاخص‌های ایمنی در این محور، علاوه بر رضایتمندی کاربران جاده‌ای شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای نیز باشیم.