بهره مندی بیش از ۲۶۰۰۰ زن سرپرست خانوار از خدمات حمایتی

بهره مندی بیش از ۲۶۰۰۰ زن سرپرست خانوار از خدمات حمایتی
آبان 3, 1400
441 بازدید

  معاون کمیته امداد استان مرکزی خبر داد، بهره مندی بیش از ۲۶۰۰۰ زن سرپرست خانوار از خدمات حمایتی اراک– معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی گفت: ۲۶ هزار و ۸۷۹ زن سرپرست خانوار این استان از خدمات حمایتی این نهاد برخوردار هستند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ به نقل از […]

 

معاون کمیته امداد استان مرکزی خبر داد،
بهره مندی بیش از ۲۶۰۰۰ زن سرپرست خانوار از خدمات حمایتی

اراک– معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان مرکزی گفت: ۲۶ هزار و ۸۷۹ زن سرپرست خانوار این استان از خدمات حمایتی این نهاد برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،محمدرضا شایسته جو، افزود: ۶۰ درصد از این زنان در شهرهای استان ساکن هستند و ۴۰ درصد بقیه در روستاها سکونت دارند.

وی اظهار داشت: پنج هزار و ۵۹۰ از این زنان مطلقه، ۱۷ هزار و ۶۴۰ زن خودسرپرست فوت همسر، ۷۵۰ زن خود سرپرست همسر زندانی، ۱۶ زن بد سرپرست، ۱۶۶ دختر خودسرپرست به علت فوت والدین در استان تحت حمایت هستند.

وی ادامه داد: دریافت مستمری ماهانه، کمک هزینه تحصیلی فرزندان دانش آموز و دانشجو، وام اشتغال، کاریابی، راهبری شغلی، بیمه، تأمین جهیزیه، اجاره و ودیعه مسکن از جمله خدماتی است که کمیته امداد مرکزی به زنان سرپرست خانوار ارائه می‌کند.

شایسته جو خاطرنشان: یک هزار و ۴۱۵ تبلت توسط کمیته امداد برای دانش آموزان تأمین شد و اکنون تعدادی دانش آموز تحت حمایت فاقد تبلت و گوشی هوشمند برای تحصیل آنلاین هستند که پیگیری برای تأمین این نیازها در دستور قرار دارد.