بهره مندی ۱۸۶۱ خانوار از حمایت‌های کمیته امداد

بهره مندی ۱۸۶۱ خانوار از حمایت‌های کمیته امداد
آبان 9, 1401
38 بازدید

رئیس کمیته امداد فراهان: بهره مندی ۱۸۶۱ خانوار از حمایت‌های کمیته امداد   اراک –پایگاه خبری چشم براه: رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان از بهره‌مندی یک هزار و۸۶۱ خانوار تحت پوشش ازخدمات این نهاد مردمی و حمایتی خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی واطلاع رسانی کمیته امداد […]

رئیس کمیته امداد فراهان:

بهره مندی ۱۸۶۱ خانوار از حمایت‌های کمیته امداد

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
رئیس کمیته امداد شهرستان فراهان از بهره‌مندی یک هزار و۸۶۱ خانوار تحت پوشش ازخدمات این نهاد مردمی و حمایتی خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی واطلاع رسانی کمیته امداد استان مرکزی ، غلامرضا حافظ کمال گفت: یکی از مهمترین خدمات کمیته امداد پرداخت کمک معیشت ومستمری به نیازمندان است و براساس آخرین آمار هزار و۸۶۱ خانوار از کمیته امداد شهرستان فراهان کمک معیشت دریافت می‌کنند.
وی اظهار کرد: همچنین براساس آمار پایان هفت  ماهه اول امسال حدود ۱۰۰خانوار نیز  به صورت چند خدمتی و تک خدمتی تحت حمایت کمیته امداد فراهان قرار دارند و معیشت دریافت نمی کنند، ولی از خدمات دیگر این نهاد، بهره مند می‌شوند.
وی ادامه داد: که با تعداد آمار معیشت بگیران، حدود ۱ هزار و ۹۶۱ خانوار می شود و با توجه به آمار خانوار شهرستان فراهان براساس سرشماری نفوس مسکن سال ۱۳۹۵که ۲۸هزار و ۹۹۴ خانواده می باشد بیش از۱۲ درصد تحت حمایت این نهاد می باشند و یکهزار و ۱۰۳ نفر سالمند بالای ۶۰سال هستند که حدود ۵۶ درصد از خانواده های تحت حمایت را شامل می شود.
رئیس کمیته امداد فراهان اضافه کرد: از نیازهای موثر و جدی نیازمندان که کمک در آن زمینه به ارتقای مؤثر و جدی زندگی نیازمندان منجر میشود، کمکهای فرهنگی و اشتغال است.
حافظ کمال با اشاره به اشتغال زایی کمیته امداد در راستای فقرزدایی بیان کرد: خانواده با درآمد و استقلال مالی دارای عزت خواهد بود از این رو ایجاد اشتغال از طریق کمک به حضور مددجویان در عرصه های اشتغال و یا معرفی آنها به کارفرمایان جویای نیروی کار رویکردی است که برای فقرزدایی دنبال می شود.
وی در ادامه گفت: کمک فرهنگی گام دیگری است که برای رفع محرومیت و فقرزدایی پایدار دنبال میشود، اگر امکان تحصیل شایسته برای فرزندان نیازمندان فراهم شود، فقر در خانواده آنها باقی نمی ماند بلکه فرزندی که طعم تلخ فقر را چشیده است، با انگیزه و اعتقاد جدیتری برای حضور شایسته تر در جامعه اقدام می‌کند.
وی در مورد نحوه مشارکت خیران در تأمین هزینه های مددجویان ونیازمندان کمیته امداد خاطرنشان کرد: علاقه مندان و خیرین می تواننداز طریق شماره گیری با تلفن همراه#۰۸۶۱۰*۸۸۷۷* بصورت مستقیم وجوه خود را جهت کمک به  نیازهای محرومان واریز نمایندو یا با مراجعه به اداره کمیته امداد واقع در شهر فرمهین و یا مراکز نیکوکاری شهرهای فرمهین ،تلخاب وخنجین و یا از طریق تماس با شماره تلفن ۰۸۶۳۳۷۲۳۹۵۲ حوزه مشارکتهای مردمی کمیته امداد ، نسبت به واریز مبالغ کمک خود اقدام کنند.