بهره گیری از ظرفیت مردم و دستگاه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد

بهره گیری از ظرفیت مردم و دستگاه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد
شهریور 11, 1401
102 بازدید

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مرکزی: بهره گیری از ظرفیت مردم و دستگاه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد اراک–پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: بهره گیری از تمامی ظرفیت های مردمی و […]

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مرکزی:

بهره گیری از ظرفیت مردم و دستگاه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: بهره گیری از تمامی ظرفیت های مردمی و دستگاه‌ها و با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین دفاع مقدس که رسالت مهم ستاد کنگره شهدای استان مرکزی از در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ سرهنگ پاسدار غلامرضاکریمی در نشست ستاد کنگره ملی نقشه امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی که با رویکرد تدوین برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سال جاری برگزار شد اظهار کرد: دفاع مقدس مظهر مقاومت، پایداری ، تدبیر و حکمت است و امروز بیان و تبیین ابعاد و جزئیات این واقعه حماسه ساز با زبان های متفاوت و جذاب هنری از مطالبات مهم مقام معظم رهبری است.

وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس بزرگترین فرصت برای ترویج فرهنگ و گفتمان دفاع مقدس است، گفت: در سالجاری تمام برنامه ها با رویکرد شعار حماسی ما مقاوم هستیم برگزار می شوند.

وی افزود:در هفته دفاع مقدس سالجاری، مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در روز ۳۱ شهریور برگزار می شود و در سایر شهرستان ها نیز برگزار خواهد شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی ادامه داد: با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس امسال با ایام اربعین حسینی و ماه صفر کلیه برنامه ها با محوریت تبیین مکتب حسینی و عاشورا برگزار می شوند و بهره گیری از هیئت های مذهبی در راستای ترویج فرهنگ دفاع مقدس یک ضرورت است و همچنین مراسم گلباران و عطر افشانی قبور مطهر شهدا در سراسر استان در تاریخ ۳۱ شهریور برگزار می شود.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس امسال برگزاری رژه نیروهای مسلح استان است که در مرکز استان مقابل بازار سرپوشیده اراک انجام می شود و در حاشیه رژه برنامه های متعددی از جمله اجرای سرود دانش آموزان بسیجی و برپایی نمایشگاه جهاد تبیین در پیاده راه امیرکبیر پیش بینی شده است.

کریمی گفت: تجلیل از خانواده های معظم شهدا، اجرای مسابقات فرهنگی و ورزشی و محافل انس با قرآن کریم، نشست خبری با اصحاب رسانه، تهیه برنامه های تصویری با موضوع دفاع مقدس توسط صدا و سیما، پخش مستندات و تولیدات محتوایی ستادکنگره از شبکه های سیما، نواختن زنگ مقاومت، تئاترهای خیابانی و اجرای برنامه های خدمت رسانی و محرومیت زدایی سپاه و بسیج از مهمترین برنامه ها است.

وی برگزاری نمایشگاه های جهاد تبیین به شکل محله محور را از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس خواند و گفت: نمایشگاه های دفاع مقدس به همت پایگاه های بسیج در سطح مناطق مختلف برگزار می شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی خاطر نشان کرد: بازدید اقشار مختلف مردم از مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس و اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی در این مکان از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس است و به برکت کنگره شهدای استان مرکزی امروز موزه دفاع مقدس استان به پاتوق جوانان و نوجوانان تبدیل شده است.