تاثیر بهره‌برداری واحد تولید کربن صنعت امیرکبیر در کاهش آلایندگی هوای اراک انکارناپذیر است

تاثیر بهره‌برداری واحد تولید کربن صنعت امیرکبیر در کاهش آلایندگی هوای اراک انکارناپذیر است
آبان 17, 1402
49 بازدید

مدیر کل استاندارد مرکزی: تاثیر بهره‌برداری واحد تولید کربن صنعت امیرکبیر در کاهش آلایندگی هوای اراک انکارناپذیر است   اراک –پایگاه خبری چشم براه: بهره‌برداری از واحد تولیدی کربن صنعت امیرکبیر گام مهمی در راستای تحقق کاهش آلودگی هوای شهر اراک است. به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی استاندار استان مرکزی […]

مدیر کل استاندارد مرکزی:

تاثیر بهره‌برداری واحد تولید کربن صنعت امیرکبیر در کاهش آلایندگی هوای اراک انکارناپذیر است

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
بهره‌برداری از واحد تولیدی کربن صنعت امیرکبیر گام مهمی در راستای تحقق کاهش آلودگی هوای شهر اراک است.

به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی استاندار استان مرکزی مدیر کل استاندارد مرکزی در حاشیه بازدید از پروژه در حال احداث واحد تولیدی کربن صنعت امیرکبیر؛ ضمن بیان مطلب بالا به وظایف سازمان استاندارد در زمینه ایمنی و بهداشت و محیط زیست اشاره کرد و گفت: بهره‌برداری از واحد تولیدی کربن صنعت امیرکبیر گام مهمی در زمینه کاهش آلایندگی هوای شهر اراک خواهد بود. لازمه به ثمر نشستن این واحد انتقال واحدسازی ایرالکو به این مجموعه می‌باشد.
سید سعید میر نظامی ساخت واحد تولید کربن صنعت امیرکبیر را یکی از اقدامات مهم شرکت ایرالکو در زمینه کاهش آلودگی هوای اراک عنوان کرد و بر سرعت بخشیدن به روند احداث و بهره‌برداری آن تاکید کرد.
براساس این گزارش، مدیرعامل واحد تولیدی کربن صنعت امیرکبیر، با تشریح اقدامات صورت گرفته در پروژه مذکور گفت: با احداث واحد کربن صنعت امیرکبیر تحولی شگرف در تولید آند و آلومینیوم ایجاد خواهد شد.
غفاری افزود: به دلیل لزوم رعایت مسائل زیست محیطی، این واحد از لحاظ موقعیت مکانی در محلی احداث شده است که منجر به آلودگی هوای شهر اراک نگردد و با توجه به برنامه‌های تعیین شده، آلایندگی این واحد پس از بهره‌برداری، ۵۰ درصد حد مجاز آلاینده‌ها خواهد بود.
همچنین میراشرفی مدیرعامل شرکت ایرالکو نیز در خصوص اهمیت احداث واحد تولیدی کربن صنعت امیر کبیر بیان کرد: پروژه احداث این واحد تولیدی، یکی از اقتصادی‌ترین پروژه‌های تولیدی صنعتی در سطح کشور بوده و با احداث این واحد ذخیره ارزی بیش از ۸۰ میلیون دلاری در کشور اتفاق می‌افتد.
گفتنی است، این بازدید با هدف بررسی میزان پیشرفت پروژه واحد کربن صنعت امیرکبیر و تاکید بر سرعت بخشیدن به روند احداث این واحد، توسط مدیر کل استاندارد کارشناسان این اداره انجام شد.