تامین ۹۵ درصدی آب مورد نیاز فضای سبز شهری از آب غیر آشامیدنی

تامین ۹۵ درصدی آب مورد نیاز فضای سبز شهری از آب غیر آشامیدنی
آذر 16, 1401
129 بازدید

رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی اراک: تامین ۹۵ درصدی آب مورد نیاز فضای سبز شهری از آب غیر آشامیدنی   اراک– پایگاه خبری چشم‌براه: رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی اراک، ضمن بیان اینکه ۹۵ درصد آب مورد نیاز فضای سبز شهر اراک از آب غیر آشامیدنی و ۱۷ حلقه چاه تامین می‌شود، گفت: […]

رئیس کمیسیون نظارت شورای اسلامی اراک:

تامین ۹۵ درصدی آب مورد نیاز فضای سبز شهری از آب غیر آشامیدنی

 

اراک– پایگاه خبری چشم‌براه:
رئیس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی اراک، ضمن بیان اینکه ۹۵ درصد آب مورد نیاز فضای سبز شهر اراک از آب غیر آشامیدنی و ۱۷ حلقه چاه تامین می‌شود، گفت: کم آبی از جمله چالش‌های بزرگ برای مصارف کشاورزی، صنعتی و خانگی است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، سید وحید میرنظامی افزود: شورای اسلامی ششم سیاست‌های کلی خود را به گونه ای طراحی کرده است، که حتی المقدور از آب آشامیدنی برای فضای سبز شهری استفاده نشود. همچنین مقرر شد، آب برداشت شده از سفره های زیرزمینی به صورت قطره ای و مکانیزه در فضای سبز شهری مورد استفاده قرار بگیرد.
وی افزود: بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر و پیگیری‌هایی که شهرداری موظف به اجری آن شده است، با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با شرکت آبفا مقرر شده است بالغ بر ۲۵۰ لیتر بر ثانیه از پساب شهری برای مصرف فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.
وی اظهارکرد: مسافت شش کیلومتری از سمت چقا لوله‌گذاری شده است، اما در برخورد این لوله‌ها با مسیر ریل راه‌آهن کار متوقف شد که اداره کل راه و شهرسازی باید مباحث فنی و حقوقی را به شهرداری ابلاغ کند تا شهرداری بتواند ادامه این پروژه را اجرا کند.
میرنظامی با بیان اینکه بخشی از آب موردنیاز فضای سبز شهری نیز از قنات سپهداری و وزیری شهر اراک به دره گردو منتقل شده است تا برای توسعه و نگهداشت فضای سبز این محدوده مشکلی ایجاد نشود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر لوله‌گذاری‌ها برای انتقال آب انجام شده است، همچنین انتقال یک خط آب شرب به این منطقه برای استفاده مجموعه‌های گردشگری که در آینده احداث خواهد شد، پیش‌بینی شده است.