تجلیل از خادمین میراث فرهنگی استان مرکزی

خرداد 2, 1401
100 بازدید

همزمان با روز جهانی موزه؛ تجلیل از خادمین میراث فرهنگی استان مرکزی اراک–پایگاه خبری چشم براه: همزمان با گرامیداشت روزه موزه وهفته میراث فرهنگی،ازخادمین حوزه میراث فرهنگی استان مرکزی تجلیل شد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی مصطفی مرزبان در آئین تجلیل از خادمین […]

همزمان با روز جهانی موزه؛

تجلیل از خادمین میراث فرهنگی استان مرکزی

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
همزمان با گرامیداشت روزه موزه وهفته میراث فرهنگی،ازخادمین حوزه میراث فرهنگی استان مرکزی تجلیل شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی ، گردشگری وصنایع دستی مصطفی مرزبان در آئین تجلیل از خادمین حوزه میراث فرهنگی استان مرکزی، با اشاره به اهمیت آشنایی جوامع امروز‌ی با جایگاه ویژه میراث‌فرهنگی و موزه‌ها گفت: تلاش می‌کنیم تا شأن و منزلت بناها و آثار تاریخی استان را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم.

وی افزود: همه ساله ۱۸ می مصادف با ۲۸ اردیبهشت روز جهانی موزه نام‌گذاری شده است. این روز تلنگری است برای یادآوری داشته‌های بسیاری که از سرزمین مقدسمان از دیر باز داشته‌ایم. برگزاری روز جهانی موزه‌ها با هدف افزایش آگاهی عموم درباره این امر است که موزه‌ها ابزاری مهم در تبادل فرهنگی، غنی سازی فرهنگها و توسعه تفاهم، همکاری و صلح بین مردم هستند.

مرزبان گفت: امسال شورای بین‌المللی موزه‌ها موسوم به ایکوم، “قدرت موزه‌ها” را به عنوان شعار روز جهانی موزه‌ها در سال ۲۰۲۲ انتخاب کرده، زیرا امروزه نقش موزه‌ها در تحقق توسعه، دموکراسی، صلح، همزیستی، مدارا و مشارکت‌پذیری مردم بسیار پررنگ است.

گفتنی است در پایان از خادمین میراث‌فرهنگی و موزه‌داران و افرادی که به رشد و رونق موزه و موزه‌‌داری کمک کرده‌اند با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.