تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان شاخص صنایع دستی استان مرکزی

خرداد 24, 1401
102 بازدید

همزمان با هفته صنایع دستی، تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان شاخص صنایع دستی استان مرکزی   اراک–پایگاه خبری چشم براه: همزمان با هفته صنایع دستی، آئین تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان شاخص صنایع دستی استان مرکزی در اراک برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، […]

همزمان با هفته صنایع دستی،

تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان شاخص صنایع دستی استان مرکزی

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
همزمان با هفته صنایع دستی، آئین تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان شاخص صنایع دستی استان مرکزی در اراک برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی، مدیرکل میراث فرهنگی در این آئین گفت: قدمت شکل گیری صنایع دستی به آغاز زندگی بشر بر می‌گردد. وتولید آن براساس پاسخ به نیازهای زیستی و طبیعی بشر شکل گرفت.

مصطفی مرزبان اظهار کرد: صنایع‌دستی در طول زمان به‌عنوان هنری ارزشمند و صنایع کاربردی در زندگی انسان جایگاه خود را پیدا کرد و تکامل یافت.

وی زیباترین تجلی فرهنگ را هنر عنوان کرد و افزود: هنر زیباترین فصل فرهنگ است و نعمتی خدادادی است که یک طرف آن اندیشه انسان است.

وی خاطرنشان کرد: برای حمایت و صیانت از تولیدات کوچک خانگی، اعتباراتی پیش‌بینی شده است. امیدوارم با افزایش حمایت‌ها صیانت بیشتری از این هنر دست صورت گیرد.

در پایان به رسم یادبود و قدردانی به ۱۵ نفر از هنرمندان شاخص که سال‌های گذشته موفق به دریافت نشان ملی و مهر اصالت جهانی شده‌اند و همچنین بازنشستگان حوزه صنایع‌دستی با اهدا لو ح و هدیه تقدیر شد.