تجهیزات انفرادی ویژه آتش‌نشانان اراک خریداری شد

شهریور 28, 1401
42 بازدید

سرپرست سازمان آتش نشانی خبر داد؛ تجهیزات انفرادی ویژه آتش‌نشانان اراک خریداری شد     اراک –پایگاه خبری چشم براه: سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک از خرید ۵ میلیارد تومان تجهیزات انفرادی برای نیروهای این سازمان خبر داد و گفت: سازمان آتش‌نشانی اراک در راستای برنامه پنج ساله خود حرکت می‌کند و […]

سرپرست سازمان آتش نشانی خبر داد؛

تجهیزات انفرادی ویژه آتش‌نشانان اراک خریداری شد

 

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک از خرید ۵ میلیارد تومان تجهیزات انفرادی برای نیروهای این سازمان خبر داد و گفت: سازمان آتش‌نشانی اراک در راستای برنامه پنج ساله خود حرکت می‌کند و خرید نردبان هیدرولیکی با هزینه‌ای بیش از ۷۰ میلیارد تومان را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، محسن فضلی اظهار داشت: به‌زودی پاکت‌های مناقصه خرید نردبان هیدرولیکی بازگشایی خواهد شد و با تعیین پیمانکار این خودرو به تجهیزات آتش‌نشانی اراک اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار شده است، ۵ دستگاه خودرو شاسی ۱۸ تن به خودروهای نجات سنگین و حریق سنگین سازمان آتش‌نشانی شهرداری به تجهیزات اراک اضافه شود، افزود: نزدیک به ۵ میلیارد تومان تجهیزات انفرادی برای آتش‌نشانان این کلان‌شهر خریداری شده است.

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک درخصوص حوادث شهری و عملیات نیروهای آتش‌نشانی، تصریح کرد: تحت تأثیر آموزش‌هایی که در فضای مجازی و رسانه در حوزه ایمنی ارائه می‌شود، میزان وقوع حوادث در سطح شهر و استان نسبت به گذشته کاهش داشته است.

وی گفت: نیروهای سازمان آتش‌نشانی روزانه عملیات‌های زیادی را در سطح شهر برای حوادثی همچون افتادن در چاه، غرق‌شدگی، آوارهای سنگین، نشت مواد شیمیایی، حریق‌های سنگین را در سطح استان پوشش می‌دهند.

فضلی با اشاره به اینکه میزان و نوع عملیات سازمان آتش‌نشانی در فصول مختلف متغیر است، خاطرنشان کرد: با آغاز فصل گرما روزانه حدود ۵۰ مورد حریق در فضای سبز و مراتع داریم، اما در زمستان شاهد این نوع حوادث نیستیم، به‌طور مثال در یک روز ۱۵ مورد عملیات حریق شامل مراکز زباله، حریق باغ، گیر افتادگی در آسانسور، حریق منزل مسکونی، حریق سیلندر گاز، محبوس شدن حیوانات، عملیات حفاظت و ایمنی و اعزام خودرو به مراسم و آبرسانی به موکب‌های امام حسین (ع) را داشته‌ایم.