تداوم آسایش وسلامت فعلی با تزریق دز سوم

خرداد 22, 1401
152 بازدید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: تداوم آسایش وسلامت فعلی با تزریق دز سوم     اراک–پایگاه خبری چشم براه: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: تزریق دز سوم واکسن کرونا می تواند، اثر بخشی ۲ دز قبلی را بالا ببرد و شرایط باثبات فعلی را تداوم ببخشد. به گزارش پایگاه خبری […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

تداوم آسایش وسلامت فعلی با تزریق دز سوم

 

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: تزریق دز سوم واکسن کرونا می تواند، اثر بخشی ۲ دز قبلی را بالا ببرد و شرایط باثبات فعلی را تداوم ببخشد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، علی علیمحمدی اظهار کرد: با توجه به اینکه هر دز واکسن می تواند حداکثر ۶ تا ۷ ماه اثر بخشی مطلوب داشته باشد، تزریق دز سوم برای آینده توصیه و تاکید می شود.

وی افزود: خوشبختانه بیش از دو ماه است که وضعیت استان از لحاظ کرونایی، پایدار است اما با توجه به زیرکی این ویروس و سرعت بالای انتقال و چرخش این بیماری، نباید آن را اتمام یافته تلقی کرد.

علیمحمدی تاکید کرد: از هم استانی های عزیز می خواهیم با مراجعه به پایگاه های جامع سلامت و مراکز بهداشتی نسبت به تزریق و تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

رییس مرکز بهداشت استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به نزدیک شدن اعزام حجاج به سرزمین وحی، تکمیل واکسن مورد تائید وزارت بهداشت و کشور عربستان را نیز برای عدم بروز مشکل توصیه می کنیم.

وی گفت: حجاج عزیز دو نوبت از یکی از واکسن های آستارازنکا و سینوفارم را می بایست تزریق کنند که البته این موضوع به کاروان ها و مدیران کاروان ها اعلام شده است.
وی افزود: داشتن تست pcr منفی ۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور عربستان نیز از جمله دیگر الزاماتی است که می بایست توسط کاروان ها و حجاج رعایت شود.

علیمحمدی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه در ۱۵ روز گذشته هیچ موردی از فوت ناشی از کرونا به ثبت نرسیده و تنها ۱۶ مورد مثبت شناسایی شده اند که این مهم نشان دهنده مدیریت این بیماری است.