تردد۹ میلیون و ۵۶ هزار دستگاه وسیله نقلیه در جاده‌های استان مرکزی

فروردین 5, 1402
62 بازدید

مدیرکل راهداری استان مرکزی خبرداد؛ تردد۹ میلیون و ۵۶ هزار دستگاه وسیله نقلیه در جاده‌های استان مرکزی   اراک –پایگاه خبری چشم: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی؛ از تردد ۹ میلیون و ۵۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه وسیله نقلیه در طرح نوروزی امسال از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون در جاده‌های […]

مدیرکل راهداری استان مرکزی خبرداد؛

تردد۹ میلیون و ۵۶ هزار دستگاه وسیله نقلیه در جاده‌های استان مرکزی

 

اراک –پایگاه خبری چشم:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی؛ از تردد ۹ میلیون و ۵۶ هزار و ۳۰۰ دستگاه وسیله نقلیه در طرح نوروزی امسال از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون در جاده‌های این استان خبرداد.

به گزارش‌ خبرنگار خبرگزاری چشم براه، به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی ، مهرداد جهانی با اشاره به افزایش پنج درصدی تردد خودروها در جاده‌های این استان در این مدت نسبت به مشابه سال گذشته،اظهار کرد: بر اساس تحلیل‌ داده ها در ۷۰ جاده اصلی مجهز به تردد شمار برخط در استان مرکزی، هفت میلیون و ۸۴۱ هزار و ۲۱۹ تردد جاده‌های استان مرکزی در این مدت مربوط به خودروهای سبک و یک‌میلیون و ۱۸۵ هزار و ۱۲۲ تردد مربوط به خودروهای سنگین بوده است.
وی بیان کرد: ۲۹ هزار و ۹۶۹ تردد در جاده‌های این استان مربوط به اتوبوس‌ها است که تردد این خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش دارد.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: یک‌میلیون و ۹۷۷ هزار و ۶۶۰ وسیله نقلیه از ۲۴ اسفندماه سال گذشته تاکنون به استان مرکزی وارد و یک‌میلیون و ۸۷۵ هزار و ۳۴۴ وسیله نقلیه از جاده‌های استان خارج شد که تعداد این خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۰ و هشت درصد افزایش یافته‌است.
جهانی میانگین سرعت متوسطه در جاده‌های استان مرکزی در این مدت را ۸۹ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و افزود: آزاد راه تهران- ساوه (سرزمین ایرانیان) با ۴۸۸ هزار و ۳۴۸ تردد، پر ترددترین جاده استان در این مدت بود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، تعداد تصادفات از ابتدای طرح نوروزی در جاده‌های استان را ۱۴ فقره عنوان کرد و گفت: ۱۸ نفر در این تصادفات جان خود را از دست دادند.
جهانی با اشاره به اینکه: ۷۳ هزار و ۷۸۶ مسافر از ابتدای طرح نوروزی تاکنون در قالب ۲ هزار و ۸۲۴ سفر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی به نقاط مختلف کشور جابه جا شدند، اظهار کرد: تعداد این مسافران نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳ درصد افزایش دارد.
وی ظرفیت صندلی ایجاد شده در این مدت در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی را ۷۴ هزار و ۱۲۲ صندلی عنوان کرد و افزود: ۴۲ هزار و ۲۶۳ مسافر در این مدت به استان وارد و ۳۱ هزار و ۵۲۳ نفر از استان خارج شده‌اند.