تروریسم رسانه‌ای به دنبال گروگانگیری ذهن‌ها است/ اصحاب رسانه و هنر پرچمداران آگاهی‌بخشی و تنویر افکار عمومی

مرداد 16, 1401
153 بازدید

تروریسم رسانه‌ای به دنبال گروگانگیری ذهن‌ها است/ اصحاب رسانه و هنر پرچمداران آگاهی‌بخشی و تنویر افکار عمومی   اراک–پایگاه خبری چشم‌براه: تروریسم رسانه‌ای با تحریف و وارونه نشان دادن حقایق به دنبال گروگانگیری ذهن ها است این روند از جلوه های جاهلیت مدرن است و باید نسبت به توطئه‌های این جاهلیت مدرن هوشیار بود. به […]

تروریسم رسانه‌ای به دنبال گروگانگیری ذهن‌ها است/ اصحاب رسانه و هنر پرچمداران آگاهی‌بخشی و تنویر افکار عمومی

 

اراک–پایگاه خبری چشم‌براه:
تروریسم رسانه‌ای با تحریف و وارونه نشان دادن حقایق به دنبال گروگانگیری ذهن ها است این روند از جلوه های جاهلیت مدرن است و باید نسبت به توطئه‌های این جاهلیت مدرن هوشیار بود.

به گزارش پایگاه خبری چشم‌براه؛ فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی؛ در آستانه فرارسیدن ۱۷ مرداد گرامیداشت روز خبرنگار، در نشست هماهنگی برنامه استانی گرامیداشت روز خبرنگار، با بیان مطلب بالا گفت: با توجه به توطئه های دشمنان در جنگ شناختی امروز نیازمند رزمندگان از جنس دفاع مقدس برای خنثی کردن برنامه های شوم دشمنان هستیم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی اضافه کرد: اصحاب رسانه و هنر به عنوان طلایه داران عرصه آگاهی‌بخشی و تنویر افکار عمومی نقش مهم در این راستا دارند.

وی مهمترین انتظار امروز از اصحاب رسانه را جهاد تبیین خواند و افزود: جهاد تبیین از مطالبات مهم مقام معظم رهبری از اقشار مختلف جامعه است که اصحاب رسانه و خبرنگاران نقش ویژه ای در این راستا دارند.

سردار کریمی خبرنگاران را پیام آوران انقلاب اسلامی خواند و گفت: اصحاب رسانه در جنگ روایت ها به عنوان نقطه کانونی نبرد جبهه حق با استکبار جهانی نقش آفرینی می کنند و امروز تروریسم رسانه ای که با تحریف و وارونه نشان دادن حقایق به دنبال گروگان گیری ذهن ها است از جلوه های جاهلیت مدرن است و باید نسبت به توطئه های این جاهلیت مدرن هوشیار بود.

وی با اشاره به اهمیت وحدت و هم افزایی در فعالیت های فرهنگی بیان کرد: خوشبختانه با روی کار آمدن دولت مردمی و انقلابی سیزدهم شاهد احیای امید در بین مردم هستیم و آنچیزی که بیشتر امروز باید مورد توجه قرار گیرد هم افزایی، وحدت و انسجام در همه بخش ها است که باید مورد توجه قرار گیرد چراکه دشمن به دنبال ایجاد اختلاف است و انقلاب اسلامی برای پیشرفت و فتح قله های بلند نیازمند وحدت و انسجام است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تاکید کرد: وحدت و انسجام در فعالیت های فرهنگی یک ضرورت مهم است و می تواند اثرگذاری برنامه ها را بیشتر کند و کنگره شهدای استان مرکزی یک تجربه موفق از هم افزایی و مشارکت همه جانبه است و به برکت مشارکت همه جانبه مردم و مسئولین امروز کنگره شهدا به یک جریان فرهنگی عظیم مردمی تبدیل شده و مهمترین برکات این جریان کاهش آسیب های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه گام دوم کنگره شهدای استان با رویکرد جهاد تبیین و خدمت رسانی با قوت ادامه دارد، گفت: امروز نیازمند این هستیم تجربیات ارزشمند کنگره برای انجام فعالیت های فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد و این مسئله در روز خبرنگار باید مورد توجه باشد و یک اقدام موثر و در شان اصحاب محترم رسانه رقم بخورد.

کریمی با اشاره به اینکه روز خبرنگار فرصتی مناسب برای آغاز یک کار فرهنگی در حوزه جهاد تبیین است، افزود: روز خبرنگار به عنوان یک مناسبت مهم و اعتقادی باید پایه گذاری جریان رسانه ای موثر برای نهادینه سازی ارزش های اسلامی و تحقق جهاد تبیین شکل بگیرد و این نیازمند هم افزایی و مشارکت همه جانبه است .

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه محتوا و جهاد تبیین مهمترین رویکرد مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در استان مرکزی باشد، گفت: مراسم گرامیداشت روز خبرنگار آغازی برای انجام اقدامات بزرگ و سلسله ای برای جهاد تبیین است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان متولی اصلی فرهنگ و هنر است، برای روز خبرنگار نیز باید این مجموعه به عنوان محور قرار گیرد و اگر می خواهیم کار اثرگذار فرهنگی انجام دهیم باید از هرگونه کار جزیره ای پرهیز کنیم.