ترویج فرهنگ کتابخوانی جان مایه اصلی فرهنگ جامعه است

ترویج فرهنگ کتابخوانی جان مایه اصلی فرهنگ جامعه است
آبان 24, 1400
454 بازدید

ترویج فرهنگ کتابخوانی جان مایه اصلی فرهنگ جامعه است اراک– مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: ترویج و تقویت فرهنگ کتابخوانی نیاز جامعه است و کتابخوانی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی در میان مردم ترویج پیدا کند. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم‌براه؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی در نشست […]

ترویج فرهنگ کتابخوانی جان مایه اصلی فرهنگ جامعه است

اراک– مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: ترویج و تقویت فرهنگ کتابخوانی نیاز جامعه است و کتابخوانی باید به عنوان یک فرهنگ عمومی در میان مردم ترویج پیدا کند.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم‌براه؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی در نشست ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت با موضوع رونمایی از کتاب «تازه داماد» افزود: کتاب به جامعه روح می دهد و نامگذاری این ایام به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی برکات فراوان دارد که باید به نحو احسن از این فرصت طلایی استفاده کرد. چرا که کتاب جان مایه اصلی فرهنگ جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: کتاب وسیله فرهنگی است که بعد ترویجی و تبلیغی دارد و تقویت فرهنگ کتابخوانی موجب تقویت ارزش ها خواهد شد.

کریمی بیان داشت: یکی از مناسبت هایی که در ستاد گرامیداشت مناسبت های ملی دفاع مقدس و مقاومت دیده شده؛ هفته کتاب و کتابخوانی است و باید در راستای تقویت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از آن به خوبی استفاده کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت؛ در هفته کتاب و کتابخوانی برنامه‌های متنوعی در استان مرکزی برنامه ریزی شده؛ که مهمترین آنها رونمایی از کتاب در حوزه دفاع مقدس؛ برگزاری مسابقات کتابخوانی و نشست های تخصصی بررسی کتب در حوزه دفاع مقدس است.

گفتنی است؛ از بیست و چهارم تا سی ام آبان ماه به عنوان هفته کتاب نامگذاری شده است.