تزریق ۳ میلیون دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرکزی

تزریق ۳ میلیون دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرکزی
آبان 28, 1402
14 بازدید

تزریق ۳ میلیون دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرکزی   اراک — پایگاه خبری چشم براه: ۳ میلیون و ۵۳۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای مقابله با شیوع این بیماری تزریق شد. به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی دامپزشکی مرکزی، […]

تزریق ۳ میلیون دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرکزی

 

اراک — پایگاه خبری چشم براه:
۳ میلیون و ۵۳۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای مقابله با شیوع این بیماری تزریق شد.

به گزارش خبرگزاری چشم براه به نقل از روابط عمومی دامپزشکی مرکزی، مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی با بیان مطلب بالا گفت: با توجه به آغاز فصل سرما و مهاجرت پرندگان به تالاب میقان در همین راستا با هدف پیشگیری و مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان امسال ۴ هزار و ۶۰۰ مورد بازدید و ۹ هزار و پانصد هزار مورد نمونه‌ برداری در استان انجام که تا کنون موردی از این بیماری گزارش نشده است.
فتاحی افزود: آموزش به مرغداران توسط اتحادیه ها،اطلاع رسانی و ارسال پیامک از طریق رسانه های جمعی از جمله اقدامات مهم برای پیشگیری از این بیماری بشمار می رود که دامپزشکی استان با همکاری سایر دستگاه های مرتبط در حال انجام این اقدامات می باشد.
وی اظهار کرد: مرغداران و روستاییان گرامی هر گونه تلفات مشکوک در جمعیت طیور خود را به دامپزشکی گزارش دهند و همچنین به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری حتما  اقدامات زیستی را رعایت نمایند و از تبادل هر گونه خوراک مصرفی طیور در بین واحد های مرغداری خودداری کنند.