بازدید معاون رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی

مرداد 14, 1401
111 بازدید

بازدید معاون رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی   اراک –پایگاه خبری چشم براه: معاون رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات گام اول و دوم کنگره قرار گرفت. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی […]

بازدید معاون رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
معاون رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات گام اول و دوم کنگره قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از نمایشگاه دستاوردهای کنگره شهدای استان مرکزی در جمع
خبرنگاران با تشریح مهمترین اقدامات کنگره شهدای استان مرکزی، این حرکت را یک اقدام بزرگ فرهنگی عنوان کرد و گفت: کنگره شهدای استان مردمی‌ترین مجموعه برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که به برکت حضور نقش آفرینی اقشار مختلف مردم دستاوردهای زیادی حاصل شده است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی افزود: بیش از ۲۱۰ عنوان کتاب به برکت کنگره شهدای استان مرکزی در موضوعات مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای سنین و اقشار مختلف جامعه و خصوصا کودکان و نوجوانان منتشر شده و نهصت تولید محتوا و کتاب همچنان ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه طرح یک مسجد یک خاطره از برنامه های موفق کنگره شهدای استان مرکزی است که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت ، گفت: در گام دوم کنگره این طرح با قوت ادامه خواهد داشت و مهمترین هدف این طرح بزرگداشت و تبیین سیره شهدای محله ها و حماسه های مردم آن منطقه در دفاع مقدس است.

وی یکی از مهمترین اهداف و برنامه های کنگره شهدای استان مرکزی تبیین خواند و گفت: در این راستا کارگروه های تخصصی اقشار تشکیل شده و بیش از ۵ هزار برنامه فرهنگی و محتوایی در این مدت برگزار شده که مهمترین آنها اجلاسیه های تخصصی و تولید محتوا است که در گام دوم کنگره محور اقدامات جهاد تبیین است و در این راستا برنامه ریزی راهبردی انجام شده است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مهمترین رویکردهای کنگره شهدای استان مرکزی خدمت رسانی به مردم و ولی نعمتان است،. خاطر نشان کرد: در این راستا خدمات زیادی به مردم و به نیت و نام شهدای استان مرکزی ارائه شده که همچنان با قوت ادامه دارد.

وی بیان داشت: اهدای بیش از ۱۷۰۰ جهیزیه به زوج های جوان و ساخت و تعمیر بیش از ۱۶۰۰ مسکن محرومین از مهمترین اقدامات خدمت رسانی کنگره شهدای استان به ولی نعمتان است.
کریمی اضافه کرد: استان مرکزی ۶۰ ماموریت مهم در دفاع مقدس انجام داده که در راستای تبیین این نقش مهم برنامه های مختلفی همچون اردوهای شهید ایزد پناه برای ۶۰ هزار دانشجو در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: تکمیل موزه دفاع مقدس استان از اهداف مهم کنگره شهدای استان مرکزی در حوزه اقدامات عمرانی و زیرساختی بود که به پیشرفت قابل توجهی رسیده و امروز بازدید برای دانشجویان و سایر اقشار مردم در این مرکز فرهنگی فراهم شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر از موزه دفاع مقدس بازدید کردند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس را از دیگر برکات مهم کنگره شهدای استان مرکزی خواند و گفت:در این راستا تاکنون ۷۵۰ مدخل در حوزه های شهدا و اشخاص، فرهنگی، اجتماعی، نظامی و جغرافیا جمع آوری شده و همچنین ۲۵۰ مقاله علمی نیز تهیه شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال جاری مجدداً اجلاسیه های دوم ذیل کنگره شهدای استان مرکزی آغازشده و اولین اجلاسیه تحت عنوان اجلاسیه ۱۱۰ شهید روحانی و طلبه استان برگزار شد و پس از آن اجلاسیه سنگر سازان بی سنگر در حال برگزاری است و با توجه به اینکه شهر اراک در پنجم مرداد ماه حماسه های زیادی خلق کرده یادواره شهدای شهر اراک با محوریت ۲۷۰ شهید برگزار می شود.