تسهیل در فرآیند صدور مجوز گردشگری کشاورزی مدنظر قرار دارد

تسهیل در فرآیند صدور مجوز گردشگری کشاورزی مدنظر قرار دارد
آذر 16, 1400
478 بازدید

معاون گردشگری استان مرکزی مطرح کرد: تسهیل در فرآیند صدور مجوز گردشگری کشاورزی مدنظر قرار دارد اراک– معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از تسهیل روند فرآیند اعطای مجوز گردشگری کشاورزی استان مرکزی به متقاضیان خبر داد و گفت: آماده ایم به مکان های دارای مجوز از جهاد کشاورزی، […]

معاون گردشگری استان مرکزی مطرح کرد:

تسهیل در فرآیند صدور مجوز گردشگری کشاورزی مدنظر قرار دارد

اراک– معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی از تسهیل روند فرآیند اعطای مجوز گردشگری کشاورزی استان مرکزی به متقاضیان خبر داد و گفت: آماده ایم به مکان های دارای مجوز از جهاد کشاورزی، مجوز گردشگری کشاورزی نیز ارایه کنیم.

به گزارش خبرنگارسایت خبری چشم براه، سید حسن حسینی در جلسه ای با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی، امور اراضی و شیلات استان مرکزی، با هدف پیگیری طرح گردشگری کشاورزی در اراک برگزار شد، اظهار کرد: با تسهیل در صدور مجوز گردشگری در استان، به زودی شاهد ایجاد ده ها مزرعه گردشگری در این استان خواهیم بود.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به اینکه گردشگری کشاورزی شاخه‌ای از گردشگری روستایی است که در آن کارآفرینان کشاورزی خدماتی را برای مشارکت عملی بازدیدکنندگان در محیط های کشاورزی ارائه می‌کنند، افزود: با توجه به افزایش گرایش به انواع گردشگری تخصصی و تغییرات جهانی و ضرورت ارائه خدمات طبق علائق خاص به گردشگران، این شاخه از گردشگری ضروری به نظر می رسد.

حسینی با بیان اینکه مجوز گردشگری کشاورزی باعث درآمدزایی بیشتر برای کشاورزان می‌شود، افزود: برخی از باغ‌ها و مزارع استان جذابیت‌های خاصی برای گردشگران دارند مثلا درختانی خاص در آنها کاشته شده یا در کنار باغ، استخر پرورش ماهی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه گردشگران می‌توانند با حضور در مزارع پرورش ماهی را ببینند و یا تجربه کنند، ادامه داد: بهره برداران کشاورزی با اخذ مجوز می‌توانند تور گردشگری به مزارع و باغ‌های خود ببرند و از این طریق درآمد کسب کنند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی؛ گردشگری کشاورزی را شامل فعالیت‌هایی دانست که در آنها یک بازدیدکننده در مزرعه و یا دیگر محیط‌های کشاورزی با اهداف آموزشی و تفریحی و یا گذران اوقات فراغت، انجام می‌دهند، گفت: مزرعه داران نیز می توانند هنگام برداشت، هم محصولات خود را به فروش برسانند و هم از طریق گردشگری درآمد کسب می‌کنند گردشگران در ازای برخورداری از این خدمات، هزینه ای را به کشاورز می‌پردازند.

وی افزود: فعالیت‌های تفریحی از قبیل برگزاری تور پیاده‌روی، تفریح، اسب و کالسکه سواری، بالن سواری بر فراز مزرعه، عکاسی و نقاشی نیز در این طرح می‌گنجند و فرآورده‌ها و محصولات کشاورزی و دامی، آشپزی و عرضه غذاهای محلی نیز انجام می‌شود.