تشدیدنظارت بر تاسیسات گردشگری استان مرکزی

فروردین 3, 1401
166 بازدید

معاون میراث فرهنگی استان مرکزی:   تشدیدنظارت بر تاسیسات گردشگری استان مرکزی   اراک– پایگاه خبری چشم براه: معاون میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی؛ گفت: در اجرای طرح نظارت نوروزی؛ در دو روز گذشته ۱۷ اخطار و تذکر به تاسیسات گردشگری استان مرکزی داده شد. به گزارش پایگاه خبری چشم براه به […]

معاون میراث فرهنگی استان مرکزی:

 

تشدیدنظارت بر تاسیسات گردشگری استان مرکزی

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
معاون میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی؛ گفت: در اجرای طرح نظارت نوروزی؛ در دو روز گذشته ۱۷ اخطار و تذکر به تاسیسات گردشگری استان مرکزی داده شد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی سید حسن حسینی با اشاره به تشدید نظارتها بر تاسیسات گردشگری استان اظهار کرد: در بازدیدهای نظارتی دو روز گذشته؛ تاسیسات گردشگری محور شهرستانهای محلات و خمین ۹ اخطار و ۸ تذکر دریافت کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: واکسینه شدن شاغلان گردشگری در برابر ویروس کرونا و تزریق سه دوز واکسن یکی از موارد مورد پیگیری از سوی تیم‌های نظارتی است.

حسینی بیان کرد: این استان برای میزبانی از مسافران نوروزی در واحد‌های اقامتی ردارای مجوز با ظرفیت ۳۶۰۰ نفر در هر شب اقامت که شامل ۱۶هتل، ۳ هتل آپارتمان، ۴ مهمانپذیر، ۴۰ مرکز اقامتی خدماتی، رفاهی و ۲۷ اقامتگاه بومگردی در استان مرکزی برای تعطیلات نوروزی امسال میزبان مسافران هستند.

وی گفت: ۱۴ نفر از نیرو‌های این اداره کل در استان و شهرستان‌ها در حوزه گردشگری کار نظارت بر آماده سازی تاسیسات گردشگری و نیز کم و کیف خدمت‌رسانی در ایام نوروز را بر عهده دارند به این ترتیب از ۱۸ اسفند ماه که ابتدای طرح تشدید نظارت بوده، بیش از ۲۶۰ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان توسط تیم بازرسی و گشت مشترک قرار گرفته است و این بازدیدها همچنان تا پایان تعطیلات نوروزی نظارت به صورت جدی انجام می‌شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی ادامه داد: تا قبل از آغاز سال نو هر واحد اقامتی حداقل ۲ بار بازدید نظارتی می‌شود و در ایام نوروز هم این واحد‌ها غیر از بررسی شکایات احتمالی،۲ بار دیگر مورد نظارت و بازدید کارشناسان قرار می‌گیرند.