تضادفکری امروز ماحصل جدایی برخی مسولین با مردم/ معتقدان و وابستگان به انقلاب از مردم غافل شدند

مهر 7, 1401
69 بازدید

معاون رئیس جمهور: تضادفکری امروز ماحصل جدایی برخی مسولین با مردم/ معتقدان و وابستگان به انقلاب از مردم غافل شدند اراک– پایگاه خبری چشم براه: تضادهای فکری که امروز در جامعه نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است و شاهد روند آن هستیم، ماحصل جدایی برخی از مسئولین با مردم است. به گزارش خبرنگار پایگاه […]

معاون رئیس جمهور:

تضادفکری امروز ماحصل جدایی برخی مسولین با مردم/ معتقدان و وابستگان به انقلاب از مردم غافل شدند

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
تضادهای فکری که امروز در جامعه نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است و شاهد روند آن هستیم، ماحصل جدایی برخی از مسئولین با مردم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در سفر دو روزه خود به استان مرکزی شامگاه روز چهارشنبه در دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران در شهرستان خمین با بیان مطلب بالا گفت: انسان با یک هدف در عالم خلق شده است و نخست باید بداند با چه فلسفه ای به دنیا آمده است و به کدام جهت حرکت می کند.

امیرحسین قاضی زاده هاشمی افزود: اتفاقاتی که امروز در جامعه مشاهد می کنیم به جهت تضاد فکر ایجاد شده است و ماحصل این است که لباس من مسئول و سفره من و فرزندان من جدا از مردم شده است.

وی اضافه کرد: معتقدان و وابستگان به انقلاب؛ از مردم در همه عرصه و حوزه‌ها غافل شده‌اند. و هرچند در سیل و حوادث غیر مترقبه طبیعی کمک می شود ولی عمومیت ندارد و از سوی دیگر شوری که اوایل انقلاب شاهد بودیم هم اکنون دیده نمی شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: ۹۰ هزار نفر از خانواده‌های ایثارگران شاغل در دستگاه‌های تبدیل وضعیت شده‌اند.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خاطرنشان کرد:
امروز مصوبه‌ای که در حوزه مسکن وجود داشته تغییر قابل توجه‌ای داشته است اما از محدودیت بازار کار و تورم هم نباید غافل شد، امسال حقوق والدین شهدا حدود ۷۰ درصد رشد داشته است اما با وجود رشد اعداد که بودجه از ۳۰ هزار میلیارد تومان ۵۰ میلیارد تومان افزایش داشته است همچنان نیازمندی‌هایی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات بنیاد مسکن تصویب آیین‌نامه‌ها در مجلس است و در حال اجرا است و تاکنون ۱۷ آیین نامه به تصویب رسانده شده است و بسیاری از قوانین مربوط به ایثارگران اجرا نشده است و فقط ۱۹ درصد از قوانین ایثارگری قانون اجرایی دارد همچنین تاکنون ۱۷ آیین‌نامه در دولت ارائه شده است که تنها ۹ مورد به تصویب رسیده است و آیین نامه سهمیه کنکور امسال به تصویب رسیده است هرچند برخی از قوانین با یکدیگر تضاد دارند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: بحث خدمات مسکن از بین ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر که تحت پوشش هستند فقط به ۸۰ هزار نفر می‌توان مسکن داد در حالی ۷۰۰ هزار نفر نیاز به خدمات مسکن دارند هر چند در قالب طرح ملی مسکن از دولت مجوز دریافت شده است که فارغ از اینکه کسی خدمت دریافت کرده است بتوانیم خدمات مسکن به عزیزان ارائه کنیم.