تعلل تحویل شهرک کوثر توسط بنیاد مسکن به شهرداری موجب تاخیر در ارائه خدمات شهری

خرداد 6, 1401
214 بازدید

رئیس شورای شهر اراک عنوان کرد: تعلل تحویل شهرک کوثر توسط بنیاد مسکن به شهرداری موجب تاخیر در ارائه خدمات شهری   اراک– پایگاه خبری چشم براه: تعلل در تحویل شهرک کوثر از سوی بنیاد مسکن به شهرداری ارائه خدمات شهری به ساکنان این منطقه با تاخیر مواجه شد به گزارش پایگاه خبری چشم‌براه، رئیس […]

رئیس شورای شهر اراک عنوان کرد:

تعلل تحویل شهرک کوثر توسط بنیاد مسکن به شهرداری موجب تاخیر در ارائه خدمات شهری

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
تعلل در تحویل شهرک کوثر از سوی بنیاد مسکن به شهرداری ارائه خدمات شهری به ساکنان این منطقه با تاخیر مواجه شد

به گزارش پایگاه خبری چشم‌براه، رئیس شورای اسلامی اراک با بیان مطلب بالا با اشاره به استناد مواد ۲۲ و ۲۶ قانون زمین شهری گفت: کوی کوثر به عنوان یک مجموعه بزرگ شهری چندین سال است که در حال ساخت و ساز می باشد. اما هنوز جهت تحویل شهرک به شهرداری برای ارائه خدمات مورد نیاز شهری، از سوی بنیاد مسکن و تعیین تکلیف اقدامات لازم انجام نشده است.

سید وحید میرنظامی افزود: برابر قانون به علت تاخیر در تحویل شهرک به
شهرداری؛ در این راستا هیچ مسئولیت مستقیمی جهت ارائه خدمات شهری، بر عهده شهرداری نیست و مردم نیز گناه نکرده که در آنجا ساکن شده‌اند و به عنوان جمعیتی از ساکنین شهر اراک باید خدمات شهری در این منطقه ارائه شود.

وی اظهار کرد: البته این خدمات ابتدا باید توسط بنیاد مسکن ایجاد شود یا طبق تفاهم نامه قرارداد و مجوز های قانونی انتقال شهرک، توسط شهرداری انجام شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اراک با اشاره به اینکه در کوی کوثر پروژه ساخت و ساز مسکن در حال اجرا است، خاطر نشان کرد: این مهم با توجه به مشکل مسکن در شهر اراک جای خوشحالی دارد. اما ابتدا باید به فکر مهیا کردن زمینه جهت ارائه خدمات بود؛ و بعد نسبت به توسعه فیزیکی این گونه شهرک ها اقدام کرد.

میرنظامی تصریح کرد: در شورای اسلامی اراک چیزی که مردم مطالبه می کنند و حقوقی که دارند استنکاف نمی کنیم. ولی باید ابتدا اجازه قانون بر اساس تغییر و تحول به شهرداری داده شود تا بتوانیم به کنین شهرک خدمات ارائه دهیم.