تغییرات رنگ بندی کرونایی شهرستان های استان مرکزی /تعداد شهرستان های زرد کرونایی در استان بیشتر شد  

آبان 11, 1400
399 بازدید

تغییرات رنگ بندی کرونایی شهرستان های استان مرکزی /تعداد شهرستان های زرد کرونایی در استان بیشتر شد   اراک– طبق آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرستان ها،یک شهرستان از وضعیت نارنجی در هفته ی گذشته به زرد رسید. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شهرستان زرندیه که هفته […]

تغییرات رنگ بندی کرونایی شهرستان های استان مرکزی /تعداد شهرستان های زرد کرونایی در استان بیشتر شد

 

اراک– طبق آخرین وضعیت رنگ بندی کرونایی شهرستان ها،یک شهرستان از وضعیت نارنجی در هفته ی گذشته به زرد رسید.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شهرستان زرندیه که هفته ی گذشته در وضعیت نارنجی قرار داشت،در آخرین اعلام وضعیت رنگ بندی به وضعیت زرد درآمده است.

دکتر سید محمد جمالیان افزود؛ در این اعلام رنگ بندی که از ۱۲آبان ماه اجرایی می شود ۵شهرستان اراک،آشتیان، تفرش،ساوه و فراهان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی افزود: همچنین تعداد شهرستان های زرد که شامل محلات،خنداب، خمین، دلیجان، شازند، کمیجان و زرندیه می شود به ۷شهرستان رسیده است.

جمالیان گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ شهرستان قرمزی در استان وجود ندارد اما با توجه به حساسیت موضوع، می طلبد مردم همچنان این بیماری و قدرت و سرعت بالای انتقال آن را جدی بگیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت؛ با توجه به اینکه تعداد شهرهای قرمز در کشور به عدد ۲۹ افزایش پیدا کرده است، هر لحظه ممکن است در استان این وضعیت و شرایط در چشم به هم زدنی تغییر یابد و وضعیت استان در شرایط خطر و‌ بحرانی قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ از مردم خواست پروتکل های بهداشتی را با جدیت دنبال کنند و کسانیکه واکسن خود را نزده اند، هر چه سریعتر با مراجعه به نزدیک ترین مرکز واکسیناسیون، واکسن های خود را دریافت کنند