تغییر رنگ ۸ شهرستان استان مرکزی به وضعیت رنگ نارنجی/ آشتیان در وضعیت قرمزقرار دارد

اسفند 28, 1400
121 بازدید

جدیدترین رنگ بندی کرونایی در استان مرکزی اعلام شد: تغییر رنگ ۸ شهرستان استان مرکزی به وضعیت رنگ نارنجی/ آشتیان در وضعیت قرمزقرار دارد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، از جابجایی رنگ بندی کرونایی در شهرستان های استان مرکزی خبر داد و گفت: ۸ شهرستان استان مرکزی(اراک، تفرش، […]

جدیدترین رنگ بندی کرونایی در استان مرکزی اعلام شد:

تغییر رنگ ۸ شهرستان استان مرکزی به وضعیت رنگ نارنجی/ آشتیان در وضعیت قرمزقرار دارد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، از جابجایی رنگ بندی کرونایی در شهرستان های استان مرکزی خبر داد و گفت: ۸ شهرستان استان مرکزی(اراک، تفرش، خنداب، خمین، ساوه، شازند، فراهان وکمیجان) از ۱۲ شهرستان استان، در وضعیت نارنجی قرار گرفتند. آشتیان نیز همچنان در وضعیت قرمز قراردارد.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، بر همین اساس رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، اظهار کرد: طبق آخرین اعلام رنگ بندی شهرستان های اراک، تفرش ،خنداب ،خمین، ساوه، شازند، فراهان و کمیجان در وضعیت نارنجی قرار گرفتند که نشان از بهتر شدن نسبی وضعیت فعلی کرونا در استان دارد.

سید محمد جمالیان افزود : همچنین در این رنگ بندی شهرستان آشتیان تنها شهرستان دارای وضعیت قرمز و شهرستان های دلیجان،محلات و زرندیه شهرستان های دارای وضعیت زرد استان مرکزی می باشند.

وی بیان کرد : موج ششم با سویه ی اُمیکرون در استان در حال فروکش کردن است اما هر لحظه و در یک چشم به هم زدن امکان بحرانی شدن شرایط وجود دارد.

جمالیان افزود: مردم اگر در این روزهای پایانی و روزهای ابتدایی سال جدید، از کرونا و رعایت شیوه نامه بهداشتی غافل شوند، علاوه بر بدتر شدن شرایط ممکن است موج جدید با نوع دیگری از کرونا که هویت آن برای جامعه ی پزشکی مشخص نیست مواجه شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، از مردم خواست اگر قصد سفر و یا عدم سفر نوروزی را دارید در هر دو حالت پروتکل ها و نکات ایمنی را به شدت رعایت کنید تا پس از تعطیلات با مشکل مواجه نشویم.

وی در پایان از افزایش سفرهای نوروزی ابراز نگرانی کرد و ضمن تشبیه آن به ” سونامی سفر” گفت : پس از گذشت دو سال درگیری با کرونا، دیگر بهانه‌ای برای اعلام بی‌تجربگی یا غافل‌گیری وجود ندارد اجازه ندهیم جان مردم به ویژه کودکان با سهل‌انگاری در رعایت اصول بهداشتی در خطر قرار گیرد.