توصیه متولی سلامت استان مرکزی به مردم در شرایط آلودگی شدید هوا

خرداد 4, 1401
136 بازدید

توصیه متولی سلامت استان مرکزی به مردم در شرایط آلودگی شدید هوا اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از مردم خواست به هیچ وجه از منزل خود خارج نشوند و خود را در معرض غبار و ریزگرد ها قرار ندهند.   به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط […]

توصیه متولی سلامت استان مرکزی به مردم در شرایط آلودگی شدید هوا

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی از مردم خواست به هیچ وجه از منزل خود خارج نشوند و خود را در معرض غبار و ریزگرد ها قرار ندهند.

 

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی، سید محمد جمالیان گفت: متاسفانه امروز هم شاهد آلودگی هوای استان همچون روزهای گذشته هستیم و به همین دلیل و پیش بینی تداوم آن توسط هواشناسی از هم استانی های عزیز می خواهیم توصیه هایی که همکاران پزشک گوش زد می کنند را جدی بگیرند.

وی افزود: شدت آلودگی هوای امروز به قدری بوده که همه ادارت، مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده که نشان از وخامت موضوع و البته حساسیت این مسئله است به همین دلیل از مردم می خواهیم به هیچ وجه از منزل خود خارج نشوند.

وی تاکید کرد: خوردن شیر، سبزیجات، مغزیجات و گوش دادن به سایر توصیه های پزشکی در این مواقع لازم و ضروری است.

جمالیان خاطرنشان کرد: بارها و بارها به مراقبت از سالمندان، کودکان و بیماران زمینه ای و خاص در این شرایط تاکید شده اما متاسفانه باز هم علیرغم اعلام این هشدارها شاهد تردد بیجا و غیرضروری این گروه های حساس هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در پایان باز هم ضمن درخواست از هموطنان به در خانه ماندن، گفت: با ساده گرفتن این مسئله (آلودگی هوا) ممکن است مشکلات جدی و خطرناکی برای مردم به ویژه گروه های حساس به وجود بیاید.