تولید کاتالیست RCD در پالایشگاه شازند گام بلند در راستای شکست تحریم‌ها

تولید کاتالیست RCD در پالایشگاه شازند گام بلند در راستای شکست تحریم‌ها
مهر 16, 1402
37 بازدید

معاون وزیر مطرح کرد: تولید کاتالیست RCD در پالایشگاه شازند گام بلند در راستای شکست تحریم‌ها اراک — پایگاه خبری چشم براه: معاون وزیر و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران گفت: دستاورد تولید کاتالیست RCD در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند؛ گام بلند و ارزشمند در راستای شکست تحریم در این حوزه است. […]

معاون وزیر مطرح کرد:

تولید کاتالیست RCD در پالایشگاه شازند گام بلند در راستای شکست تحریم‌ها

اراک — پایگاه خبری چشم براه:
معاون وزیر و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران گفت: دستاورد تولید کاتالیست RCD در پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند؛ گام بلند و ارزشمند در راستای شکست تحریم در این حوزه است.
جلیل سالاری در آیین رونمایی از کاتالیست ساخت ایران واحد RCD در شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند استان مرکزی افزود: با توجه به خصوصی‌سازی که در شرکت پالایشگاه نفت اصفهان انجام شد، پالایشگاه شازند در ساخت کاتالیست RCD پیشرو است.
وی اظهار کرد: تولید این کاتالیست در کشور یک حرکت اقتصادی مهم به شمار می‌رود که توسط شرکت‌های دانش بنیان انجام شده است.
وی بیان داشت: در شرایط کنونی با توجه به تحریم کاتالیست و تامین آن از منابع ثانوی برای رفع نیاز کشور؛ دانش و صنعت در کنار هم قرار گرفتند و کاتالیست را که می‌تواند پاشنه آشیل کشور باشد، با موفقیت و با کیفیت بالا تولید کردند.
به گفته معاون وزیر و مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، همچنین در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی نیز ورود کرده ایم و با شرکت‌های بزرگ جهان در مسیر رقابت قرار گرفته‌ایم و بنزین هم با استفاده از کاتالیست‌های ایرانی تولید می‌شود.