تولید ۱۸۰ تن گوشت مرغ در استان مرکزی

اردیبهشت 26, 1401
146 بازدید

 تولید ۱۸۰ تن گوشت مرغ در استان مرکزی اراک–پایگاه خبری چشم براه: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ضمن بیان اینکه استان مرکزی سومین قطب تولید گوشت قرمز در کشور است گفت: ۱۸۰ تن گوشت مرغ به صورت متوسط روزانه در استان مرکزی تولید و میزان مصرف این محصول روزانه در استان در شرایط عادی […]

 تولید ۱۸۰ تن گوشت مرغ در استان مرکزی

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی ضمن بیان اینکه استان مرکزی سومین قطب تولید گوشت قرمز در کشور است گفت: ۱۸۰ تن گوشت مرغ به صورت متوسط روزانه در استان مرکزی تولید و میزان مصرف این محصول روزانه در استان در شرایط عادی ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن است.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی علی صفری اظهار کرد: استان مرکزی سومین قطب تولید گوشت قرمز در کشور است و در زمینه تولید و تامین تخم مرغ نیز در استان مشکلی وجود ندارد.

وی بیان کرد: هیچ‌گونه مشکلی در زمینه تولید و تامین محصولات دامی در استان وجود ندارد و این استان از جمله استان‌هایی است که مازاد تولید گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ در آن وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: همچنین در زمینه تامین کالاهای اساسی از جمله برنج و شکر نیز پس از اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها در استان وجود ندارد و در صورت اعلام فروشگاه‌ها و مباشران توزیع این کالاها در اختیار آنان قرار می گیرد.

صفری افزود: سرعت توزیع روغن در روزهای گذشته در استان مرکزی پایین بوده و با توجه به افزایش سرعت تولید در کارخانجات این مشکل در چند روز آینده برطرف می‌شود.