تولید ۸۰۰ ۲ هزار قطعه جوجه ریزی ماهانه در مرکزی

خرداد 10, 1401
79 بازدید

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مرکزی خبر داد؛ تولید ۸۰۰ ۲ هزار قطعه جوجه ریزی ماهانه در مرکزی   اراک– پایگاه خبری چشم براه: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ماهانه به طور میانگین بالغ بر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش طیور این استان […]

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مرکزی خبر داد؛

تولید ۸۰۰ ۲ هزار قطعه جوجه ریزی ماهانه در مرکزی

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ماهانه به طور میانگین بالغ بر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش طیور این استان انجام می شود.

گزارش پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، حمیدرضا اخوان اظهار کرد: بخشی از جوجه های یک روزه مورد نیاز واحدهای پرورش طیور استان مرکزی از داخل و بخش دیگر نیز از خارج استان به صورت واردات تأمین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه، یک واحد جوجه کشی با ظرفیت تولید یک میلیون و ۸۰ هزار قطعه جوجه در هر دوره؛ در استان مرکزی فعال است؛ افزود: مشکلی در زمینه تولید جوجه در استان وجود ندارد و معدوم سازی جوجه در این استان نیز انجام نمی‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۷۰ هزار تن گوشت مرغ در این استان تولید شد و اکنون نیز ماهانه بالغ بر ۴ هزار و۷۰۰ تا ۵ هزار تن گوشت تولید می شود.

اخوان بیان داشت: استان مرکزی به عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: این استان با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره‌بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند. ۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد که یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می شود.