ثبت نام ۵ هزار و ۶۸۵ متقاضی تسهیلات اعتباری در استان مرکزی/ معرفی ۴ هزار و ۶۵۴ متقاضی به بانک عامل

خرداد 20, 1401
125 بازدید

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خبر داد؛ ثبت نام ۵ هزار و ۶۸۵ متقاضی تسهیلات اعتباری در استان مرکزی/ معرفی ۴ هزار و ۶۵۴ متقاضی به بانک عامل         اراک– پایگاه خبری چشم براه: معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۵ هزار و ۶۸۵ متقاضی […]

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خبر داد؛

ثبت نام ۵ هزار و ۶۸۵ متقاضی تسهیلات اعتباری در استان مرکزی/ معرفی ۴ هزار و ۶۵۴ متقاضی به بانک عامل

 

 

 

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: ۵ هزار و ۶۸۵ متقاضی استان مرکزی در سامانه تسهیلات اعتباری ثبت نام کرده اند، که از این تعداد ۴هزار و ۶۵۴ نفر با اعتباری بالغ بر ۹ هزار ۶۷۵ میلیارد ریال به بانک کشاورزی معرفی شدند و تاکنون ۴۱۸ نفر موفق به دریافت تسهیلات به میزان ۳۰۰ میلیارد ریال شدند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براره به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی، حمیدرضا کتانفروش اظهار کرد: برای واحدهای بزرگتر از این میزان مثل دامداری های شیری بالای ۵۰۰ رأس و مرغداری بیش از ۱۰۰ هزار قطعه در انتظار ابلاغ منابع جدید هستیم.

وی افزود: البته نرخ سود این تسهیلات بسته به ظرفیت تولید ۱۰؛ ۱۲ و ۱۵ درصد است و واحدهای طیور گوشتی که ظرفیت تولید آن‌ها کمتر از ۳۰ هزار قطعه است نرخ سود آنها ۱۰ درصد است.

وی اضافه کرد: همچنین واحدهای بین ۳۰ تا ۵۰ هزار قطعه نرخ سود آن‌ها ۱۲ درصد و واحدهای بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار قطعه نرخ سود آنها ۱۵ درصد و برای واحدهای بالای ۱۰۰ هزار قطعه قرار است نرخ سود ۱۸ درصد ابلاغ شود.

کتابفروش دوره بازپرداخت را یک دوره طولانی معمولاً بین ۹ تا یک سال عنوان کرد و گفت: البته این روند بستگی به فعالیت هم دارد و تسهیلات به صورت شناور و متمرکز بوده تا هر استان که بتواند متقاضیان خود را در موعد مقرر به بانک معرفی کنند و متقاضیانی که تاخیری در ارایه مدارک به بانک نداشته باشند و عقد قرارداد دارد و به پرداخت برسد، می توانند از این منابع استفاده کنند.