ثبت ۵۸۶۲ شرکت تعاونی در استان مرکزی

شهریور 9, 1401
56 بازدید

مدیر کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد؛ ثبت ۵۸۶۲ شرکت تعاونی در استان مرکزی اراک–پایگاه خبری چشم براه: مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۵ هزار و ۸۶۲ شرکت تعاونی در استان مرکزی ثبت شده است، که از این رقم ۲ هزار و ۳۶۱ شرکت تعاونی فعال هستند. […]

مدیر کل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی خبر داد؛

ثبت ۵۸۶۲ شرکت تعاونی در استان مرکزی

اراک–پایگاه خبری چشم براه:

مدیرکل تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی گفت: ۵ هزار و ۸۶۲ شرکت تعاونی در استان مرکزی ثبت شده است، که از این رقم ۲ هزار و ۳۶۱ شرکت تعاونی فعال هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، جمشید امیدی به مناسبت هفته تعاون، با اشاره به اینکه بیشترین تعاونی در اراک و کمتری تعاونی در خنداب است، افزود: افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی یکی از برنامه های مهم دولت است و برای تحقق این مهم؛ در این زمینه فعالیت‌های مستمر و موثر باید انجام شود.

وی در زمینه فعالیت‌های تعاون های استان مرکزی اظهار کرد: هم اکنون ۲ و ۴۱۶ شرکت تعاونی استان مرکزی غیر فعال، ۶۶۱ تعاونی منحل و ۴۲۴ تعاونی نیز راکد هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی، بیشترین تعاونی های ثبت شده استان را در بخش های خدمات، صنعتی و کشاورزی عنوان کرد.

امیدی تعداد اعضای تعاونی های این استان را با احتساب سهم عدالت ۹۹۸ ۲۵۳ نفر اعلام کرد و گفت: سرمایه ثبتی شرکت های تعاونی فعال یک هزار و ۵۸۳ میلیارد ریال است و این شرکت ها، زمینه اشتغال ۲۲هزارو ۴۲۶ نفر را فراهم کرده اند.