جذب ۶۹۵ مددجو تحت حمایت به بازار کار

اسفند 15, 1400
180 بازدید

معاون اشتغال کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛ جذب ۶۹۵ مددجو تحت حمایت به بازار کار اراک– پایگاه خبری چشم براه: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی ضمن بیان اینکه در۱۰ ماه سال جاری بالغ بر ۶۹۵ مورد مدجویان تحت حمایت این نهاد جذب بازار کار شدند گفت: این روند با بیمه در […]

معاون اشتغال کمیته امداد استان مرکزی خبر داد؛

جذب ۶۹۵ مددجو تحت حمایت به بازار کار

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی ضمن بیان اینکه در۱۰ ماه سال جاری بالغ بر ۶۹۵ مورد مدجویان تحت حمایت این نهاد جذب بازار کار شدند گفت: این روند با بیمه در تعامل با کار فرمایان در بخش های مختلف تولید و خدماتی انجام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان مرکزی؛ محمد فراهانی منش، اظهار کرد: یکی از فعالیت‌های اساسی کمیته امداد ، انجام فعالیت‌هایی است که به ایجاد روحیه خوداتکایی و اعتماد به خود، علاقه و استقبال از کار منجر می‌شود .
وی افزود: طی ۱۰ ماهه اول سالجاری تعداد ۶۹۵ مورد کاریابی مددجویان تحت حمایت با بیمه طی تعامل با کارفرمایان در بخش های تولیدی وخدمات انجام شده است.

وی ادامه داد: هدف این فعالیت‌ها کمک به درآمد خانوارها و ایجاد مشاغل جهت بهبود رفاه خانواده های تحت حمایت است، بنابراین بررسی میزان استقبال و تمایل مددجویان نسبت به طرح‌های اشتغال‌زای کمیته امداد می‌تواند منجر به اثربخشی چنین طرح‌هایی در راستای توسعه کارآفرینی اقشار فقیر جامعه شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان از برنامه‌های محوری در کمیته امداد است، گفت: کمیته امداد به‌منظور توانمندسازی و خودکفایی مددجویان و با توجه به نیازهای کارفرمایان و با ارائه آموزش‌های لازم در مراکز فنی و حرفه‌ای به مددجویان، اشتغال آموزش دیدگان را از طریق معرفی مستقیم به کارفرمایان و مؤسسات کاریابی و شرکت‌های خدماتی پیگیری می‌کند.

فراهانی منش با اشاره به اینکه کمیته امداد برای کارفرمایان بسته‌های تشویقی در نظر گرفته است، گفت: این بسته‌ها شامل پرداخت حق بیمه به کارفرمایان و تسهیلات قرض‌الحسنه با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مرکزی در پایان بیان کرد: کارفرمایان متقاضی نیروی کار می‌توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین دفتر کمیته امداد نسبت به ارائه درخواست نیروی کار اقدام و ضمن مشارکت در امر خیر و خداپسندانه توانمندسازی مددجویان، از بسته تشویقی کاریابی این نهاد بهره‌مند شوند.