جشنواره فرهنگی هنری تالاب میقان در راستای حفاظت و احیای تالاب برگزار می‌شود

جشنواره فرهنگی هنری تالاب میقان در راستای حفاظت و احیای تالاب برگزار می‌شود
اسفند 5, 1400
456 بازدید

جشنواره فرهنگی هنری تالاب میقان در راستای حفاظت و احیای تالاب برگزار می‌شود   اراک– جشنواره فرهنگی هنری تالاب میقان با هدف حفاظت و احیای تالاب؛ در بخش‌های ماکت سازی؛ مجسمه سازی؛ قصه؛ نقاشی و صنایع دستی برگزار می‌شود. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی؛ گردشگری […]

جشنواره فرهنگی هنری تالاب میقان در راستای حفاظت و احیای تالاب برگزار می‌شود

 

اراک– جشنواره فرهنگی هنری تالاب میقان با هدف حفاظت و احیای تالاب؛ در بخش‌های ماکت سازی؛ مجسمه سازی؛ قصه؛ نقاشی و صنایع دستی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی؛ گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی؛ جشنواره فرهنگی هنری تالاب میقان به منظور اهمیت بهره‌مندی از ظرفیت دانش‌آموزان شهرو روستاهای حاشیه تالاب در حفاظت از این اکوسیستم ارزشمند به همت اداره کل محیط زیست استان و با موضوعات: تالاب و زندگی، تالاب و گونه‌های جانواری، حفاظت از تالاب، تالاب را دوست بداریم و … برگزار می‌شود.

دانش آموزان ۷ تا ۱۲ سال شهرهای اراک و داود آباد و روستاهای ویسمه، دهنمک، میقان، راهزان، طرمزد جهت شرکت در این جشنواره میتوانند آثار خود را حداکثر تا تاریخ ۱۰ اسفند ماه سالجاری به مدارس شهر یا روستای خود تحویل دهند و به آثار برگزیده نیز جوایزی اهداء می‌شود.

براساس این گزارش؛ این رویداد به منظور افزایش سطح آگاهی‌های عمومی نسبت به موضوع تالاب‌ها و ضرورت حفاظت از آن‌ها و نقش تالاب بر زندگی جوامع محلی؛ گونه های جانوری و گیاهی تالاب و در نهایت حفاظت از تالاب اجرا می شود.