جوان ۲۱ ساله قربانی سد ۱۵ خرداد دلیجان شد

تیر 17, 1401
123 بازدید

جوان ۲۱ ساله قربانی سد ۱۵ خرداد دلیجان شد   اراک–پایگاه خبری چشم براه: جوان ۲۱ ساله به علت آشنا نبودن به فن شنا در سد ۱۵ خرداد شهرستان دلیجان غرق شد و جان خود را از دست داد به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری […]

جوان ۲۱ ساله قربانی سد ۱۵ خرداد دلیجان شد

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
جوان ۲۱ ساله به علت آشنا نبودن به فن شنا در سد ۱۵ خرداد شهرستان دلیجان غرق شد و جان خود را از دست داد

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری اراک، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی استان مرکزی با دریافت خبر غرق شدن فردی در سد ۱۵ خرداد، بلافاصله تیم تخصصی غواصی به محل حادثه اعزام شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی اراک در محل حضور یافت و فرماندهی عملیات را بر عهده گرفت.

آتش پاد سوم محسن فضلی در این خصوص اظهار داشت: بنابر اظهار شاهدین این حادثه، عصر روز گذشته یک جوان حدودا ۲۱ ساله بدون داشتن تجهیزات مخصوص شنا به داخل سد رفته و پس از دقایقی خبری از بیرون آمدن وی از زیر آب نبود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به محل بروز حادثه که خارج از محدوده شهری می باشد، پس از هماهنگی با معاونت خدمات شهری شهرداری اراک تیم تخصصی غواصی این سازمان به محل حادثه اعزام شد که با رسیدن این تیم هوا کاملا تاریک شده بود و کار برای آتش نشانان بسیار سخت بود و عملاً کاری از نجاتگران برنمی‌آمد و عملیات جستجو برای یافتن جسد این جوان به صبح روز جمعه موکول شد.

سرپرست سازمان آتش نشانی اراک افزود: تیم تخصصی غواصی این سازمان که شب گذشته موفق به یافتن جسد غرق شده این جوان نشده بود، مجدداً ساعت ۶ صبح امروز و با روشن شدن هوا به محل حادثه اعزام و با استفاده تجهیزات غواصی به درون آب رفته و مشغول جستجو شدند.

وی ادامه داد: پس از تلاش فراوان، تیم غواصی سازمان آتش نشانی اراک در ساعت ۸ صبح امروز جسد بی جان این جوان را از داخل آب بیرون کشیده شده و برای انجام مراحل قانونی تحویل عوامل انتظامی دادند.

سرپرست سازمان آتش نشانی اراک در پایان گفت: متاسفانه هر ساله شاهد غرق شدن تعدادی از هموطنان در سدها به علت رعایت نکردن اصول ایمنی در هنگام شنا می باشیم که توصیه همیشگی ما به همنوعان عزیزمان توجه به توصیه های ایمنی در زمان شناکردن در اینگونه سدها جهت پیشگیری از بروز اینگونه حوادث تلخ می باشد.