قلعه تاریخی «آقا» آشتیان در معرض تخریب

قلعه تاریخی «آقا» آشتیان در معرض تخریب
فروردین 24, 1401
106 بازدید

  انجمن حامیان آثار و ابنیه تاریخی فرهنگی آشتیان: قلعه تاریخی «آقا» آشتیان در معرض تخریب پایگاه خبری چشم براه؛ با توجه به اینکه براین باور است که پایگاهی کاملاً مردمی است و به هیچ گروه و دسته ای وابسته نیست و کاملا مستقل عمل می کند و به دنبال اهداف واقعی انجام رسالت رسانه […]

 

انجمن حامیان آثار و ابنیه تاریخی فرهنگی آشتیان:

قلعه تاریخی «آقا» آشتیان در معرض تخریب

پایگاه خبری چشم براه؛ با توجه به اینکه براین باور است که پایگاهی کاملاً مردمی است و به هیچ گروه و دسته ای وابسته نیست و کاملا مستقل عمل می کند و به دنبال اهداف واقعی انجام رسالت رسانه ای است. تاکنون هم با انتشار اخبار این ادعا را ثابت کرده است. لذا؛ضمن انتشار اخبار استان در جهت بهبود شرایط جامعه شهری و استان کارهای خبری را دنبال می‌کند و بر اساس خواست و مطالبات شهروندان از مسئولین حرکت می‌کند.
این پایگاه بخش «حرف های شما» را تدارک دیده و شهروندان می‌توانند انتقادات و نظرات خود را به منظور انتشار در پایگاه خبری چشم براه؛ مطلب خود را به واتساپ یا تلگرام ۰۹۱۸۸۶۱۴۹۱۷ ارسال کند.

البته پایگاه خبری چشم براه؛ از انتشار مطالبی که موجب هتک حرمت افراد و یا توهین به دیگران و دور از شأن رسالت خبرنگاری و روزنامه نگاری باشد معذور است.
یدالله رحمتعلی دبیر سرویس خبر چشم براه
___
—————————–

انجمن حامیان آثار ابنیه تاریخی و فرهنگی آشتیان:

قلعه تاریخی «آقا» آشتیان در معرض تخریب

 

از سوی انجمن حامیان آثار ابنیه تاریخی فرهنگی آشتیان در مورد وضعیت قلعه تاریخی «آقا»شهرستان آشتیان مطلبی بدستمان رسیده که زیر می آید.

مدیر کل محترم میراث فرهنگی استان مرکزی
با احترام به شما و همکاران خدوم شما درآن سازمان

قلعه تاریخی #آقا در شهر آشتیان جهت حفظ و نگهداری از آسیب های بیشتر نیازمند توجه آن اداره کل می باشد . کار های اولیه جهت ثبت ملی آن انجام گردیده است . تقاضای داریم نسبت به ثبت این اثر اقدام عاجل را انجام داده تا بتوان از تخریب بیشتر آن جلو گیری شود.
قلعه آقا پرورش دهنده رجال و مشاهیر بزرگ ایران از جمله ۶ نخست وزیر و صدر اعظم به دیوانسالاری ایران زمین بوده است .
این قلعه خاستگاه دهها مستوفی، وزیر، وکیل، سیاستمدار و ادیب بوده که هر یک نقش اساسی و بی بدیلی در سرفرازی ایران عزیز داشته اند.
خواهشمند است برای احیا و نگهدار ی هویت ملی و تاریخی این شهر نسبت به ثبت ملی این اثر مهم و ملی در اولین فرصت اقدام لازم را مبذول داريد.

با سپاس بسیار از فرزانگی و فرهنگ پروری آن اداره معظم
رو نوشت:
-اداره میراث فرهنگی شهرستان آشتیان
-فرمانداری محترم شهرستان آشتیان
-نماینده محترم منطقه در مجلس
-شورای محترم شهر آشتیان

انجمن حامیان آثار و ابنیه تاریخی و فرهنگی اشتیان