حضور وضعیت رنگ قرمز کرونایی در شهرهای استان مرکزی دور از انتظار نیست

فروردین 17, 1401
136 بازدید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی: حضور وضعیت رنگ قرمز کرونایی در شهرهای استان مرکزی دور از انتظار نیست   اراک–پایگاه خبری چشم براه: میزان عادی انگاری های بالا؛ وضعیت فعلی کرونایی دراستان شکننده و قرمز شدن وضعیت رنگ کرونایی شهرهای استان مرکزی با روند مشاهده شده دور از انتظار نیست. به گزارش پایگاه خبری […]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی:

حضور وضعیت رنگ قرمز کرونایی در شهرهای استان مرکزی دور از انتظار نیست

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
میزان عادی انگاری های بالا؛ وضعیت فعلی کرونایی دراستان شکننده و قرمز شدن وضعیت رنگ کرونایی شهرهای استان مرکزی با روند مشاهده شده دور از انتظار نیست.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی بابیان مطالب بالا؛ ضمن هشدار در مورد قرمز شدن شهرهای استان مرکزی به جهت بالا بودن میزان عادی انگاری گفت:
وضعیت فعلی کرونایی در استان شکننده است و احتمال تغییر رنگ بندی شهرهای استان مرکزی از نارنجی و زرد به قرمز در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

سید محمد جمالیان افزود: با توجه به شیوع سویه فرعی امیکرون “BA۲” در استان هرمزگان این احتمال وجود دارد که این سوش جدید در کشور شیوع پیدا کرده و مردم را درگیر بیماری کند.

وی تصریح کرد: با صعودی شدن روند ابتلا، آمار بستری و سرپایی افزایش پیدا کرده اما خوشبختانه روند مرگ و میر در هفته گذشته افزایشی نبوده است گرچه پیش بینی می‌شود که آمار مرگ‌ومیرها طی روزهای آینده بیشتر شود.

جمالیان خاطرنشان کرد: دلیل اصلی افزایش آمار کرونایی‌ها به سفرهای نوروزی، دورهمی‌ها، خریدهای شب عید و دید و بازدیدهای تعطیلات بر می‌گردد و سیر افزایشی آمار مبتلایان به کرونا که از هفته گذشته در استان آغاز شده است با توجه به عواملی که گفته شد، ادامه‌دار خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک همچنین به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: مدارس و دانشگاه ها مانند بقیه جمعیت‌هایی که در جامعه حضور داشته و فعال هستند، چنانچه پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشود می‌توانند عاملی برای تشدید شرایط کرونایی باشند.

وی در پایان یادآور شد: عبور از چندین موج و رسیدن به شرایط نسبتا پایدار با زحمات و تلاش های فراوان مردم و همکاران بهداشت و درمان میسر شده و نباید به راحتی و با دست کم گرفتن کوچکترین و راحت ترین نکات ساده بهداشتی، آنها را خراب کرد.