حوزه جمع آوری زباله مشکل ندارد/ حوزه بازیافت کار انجام نشده بسیار است

خرداد 19, 1401
71 بازدید

معاون عمرانی استانداری مرکزی: حوزه جمع آوری زباله مشکل ندارد/ حوزه بازیافت کار انجام نشده بسیار است   اراک– پایگاه خبری چشم براه: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ضمن بیان اینکه این استان در حوزه جمع آوری زباله مشکل ندارد اما در حوزه بازیافت کار انجام نشده بسیار است گفت: در سال‌های قبل در […]

معاون عمرانی استانداری مرکزی:

حوزه جمع آوری زباله مشکل ندارد/ حوزه بازیافت کار انجام نشده بسیار است

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ضمن بیان اینکه این استان در حوزه جمع آوری زباله مشکل ندارد اما در حوزه بازیافت کار انجام نشده بسیار است گفت: در سال‌های قبل در حوزه پسماند بحث پردازش و تولید کمپوست نیز آغاز شد. اما این طرح نیمه کاره رها شدو نیاز است شهرداری این مهم را با جدیت پیگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه مهدی زندیه وکیلی در آیین رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت پسماند اکو که در فرهنگسرای شهر، شهر صنعتی اراک برگزار شد، افزود: بحث تفکیک زباله از مبدا در سال‌های گذشته نیز از در اراک آغاز شده بود مدتی رها شد که مجددا از سر گرفته شده است.

وی ادامه داد: بحث تجمیع محل های دفن پسماند در کارگروه پسماند استان با جدیت دنبال شده و در این راستا خوشبختانه مشکلی وجود ندارد و کار به خوبی پیش می‌رود. همچنین در موضوع جمع آوری، بی خطرسازی و دفن پسماندهای عفونی نیز شرایط مناسب است.