«حوض خون» در اراک رونمایی شد

مرداد 4, 1401
117 بازدید

«حوض خون» در اراک رونمایی شد   اراک– پایگاه خبری چشم براه: بیست و پنجمین آیین معرفی و جشن امضای کتاب انتشارات کتاب طلائیه اراک با رونمایی از کتاب «حوض خون» به قلم فاطمه سادات میر عالی پیگیری شد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، این نشست و آیین ادبی فرهنگی با حضور نویسنده […]

«حوض خون» در اراک رونمایی شد

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
بیست و پنجمین آیین معرفی و جشن امضای کتاب انتشارات کتاب طلائیه اراک با رونمایی از کتاب «حوض خون» به قلم فاطمه سادات میر عالی پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه، این نشست و آیین ادبی فرهنگی با حضور نویسنده کتاب، جمعی از بانوان رزمندگان دفاع مقدس و علاقمندان به حوزه کتاب و ادبیات در محل انتشارات کتاب طلائیه برگزار شد. و نویسنده کتاب در مورد چگونگی به رشته تحریر در آمدن این کتاب که مکان آن اندیمشک است و روایت زنان اندیمشک از رختشویی در دفاع مقدس را در بردارد، مطالبی بیان داشت.
گفتنی است این اثر با تلاش گروهی از بانوان اهل قلم همچون، فاطمه میرعالی، زهرا بختور، سمانه نیکدل، سمیه تتر، نسرین تتر، مهناز الفتی پور، آمنه لهراسبی و نرگس میر دورقی تحقیق و تدوین و تثبیت شده است. و ۶۴ داستان این اثر جنگ را در عمیق
ترین لایحه به مخاطب معرفی می کند.
بر اساس این گزارش در بخشی از کتاب آمده است، : «خانم‌های رختشویی با وجود همه سختی ها و در دردهایی که دیده اند و از نزدیک تکه های بدن شهدا را لمس کرده‌اند، روح زینبی دارند و با بیان تمام تلخی ها، از شستن لباس رزمندگان به زیبایی یاد می کنند. اگر غیر از این بود اکنون با وجود توانایی، باز پای ثابت فعالیت های انقلاب نبودند.»
کتاب «حوض خون» در ۵۰۲ صفحه به زیور طبع آراسته شده است.
همچنین چند تن از بانوان اهل قلم و سعید جلالی مسئول موسسه انتشارات «کتاب طلاییه» پیرامون نقش زنان در ادبیات دفاع مقدس و خاطره نویسی دراین حوزه مطالبی بیان داشتند.