حکایت نامه استاندارمرکزی به شورای اسلامی اراک

حکایت نامه استاندارمرکزی به شورای اسلامی اراک
شهریور 31, 1400
546 بازدید

حکایت نامه استاندارمرکزی به شورای اسلامی اراک واکنش رئیس شورا به نامه: شتاب‌زدگی در رسانه کردن نامه استاندارعجیب است اراک– رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: این عجله و شتابزدگی در رسانه کردن نامه استان مرکزی خطاب به شورا در جای خود موضوع عجیبی است. به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه، پس از […]

حکایت نامه استاندارمرکزی به شورای اسلامی اراک
واکنش رئیس شورا به نامه: شتاب‌زدگی در رسانه کردن نامه استاندارعجیب است
اراک– رئیس شورای اسلامی شهر اراک گفت: این عجله و شتابزدگی در رسانه کردن نامه استان مرکزی خطاب به شورا در جای خود موضوع عجیبی است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم به راه، پس از گذشت حدود سه ماه از استقرار شورای ششم و تأخیر در انتخاب شهردار و به اجماع نرسیدن اعضای شورا برای گزینش سکاندار حوزه شهری، از سوی استاندار مرکزی در خصوص تعلل در انتخاب شهردار نامه‌ای خطاب به رئیس شورای اسلامی اراک نوشته شد.
سید وحید میرنظامی رئیس شورای اسلامی شهر اراک نسبت به این نامه واکنش نشان داد و متن اعتراض خود را نسبت به این نگارش را در اختیار رسانه ها و فضای مجازی استان مرکزی قرار داد. متن اعتراض و واکنش گونه رئیس شورای اسلامی شهر اراک در ذیل می‌آید
نامه استاندار مرکزی کنایه آمیز و به دور از شأن اداری است

باسمه تعالی
وَشاوِرهُم فِي الأَمرِ
انتشار نامه استاندار محترم خطاب به اعضای محترم شورای اسلامی شهر اراک آن هم با محتوای کنایه آمیز و به دور از شأن اداری در خصوص انتخاب شهردار، مایه تعجب و البته خوشحالی اعضای محترم شورای اسلامی شهر اراک شد.
گویا نامه به محض امضا عکس‌برداری شده و به سرعت در فضای مجازی منتشر شده است. این عجله و شتاب‌زدگی در رسانه‌ای کردن نامه در جای خود موضوع عجیبی است. اگر این اهتمام و شتاب در ۴ سال گذشته متوجه وظایف نظارتی ایشان در قبال شورای شهر بود قطعا وضعیت شهر اراک بهتر از این بود. خوشحالیم که شورای ششم، برخی وظایف نظارتی مسئولان را به ایشان یادآور شد.
بر اساس ماده یک آیین‌نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار مصوب سال ۹۷ هیات وزیران، حداکثر زمان انتخاب شهردار یک ماه است؛ اما چنانچه اعضای شورای شهر در اولین جلسه رسمی خود نتوانستند نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند و تمایلی هم به ادامه کار با شهردار فعلی نداشته‌ باشند، باید یکی از کارکنان شهرداری را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کنند.اعضای محترم شورای اسلامی شهر اراک، سرپرست را در همان جلسه اول انتخاب کرده‌اند تا امورات شهر اداره شود و شهردار با بررسی و مطالعات بيشتری انتخاب گردد و این موضوع نیز کاملا داخلی و مربوط به نظر اعضای محترم شوراست.
از مسئولان عالی استان انتظار داریم به جای صدور نامه‌های تنش‌زا و کنایه آمیز، نسبت به ایجاد فضای وفاق و همدلی اقدام نمایند تا در دوره جدید شورا و شهرداری، گره‌ای از مشکلات این شهر باز شود. اعضای شورای اسلامی شهر اراک به پیمانی که با مردم بسته‌اند وفادار و با وحدت در هدف و در عین تنوع سلایق مصمم در خدمت‌رسانی هستند.

من الله التوفیق
سید وحید میر نظامی
رئیس شورای اسلامی شهر اراک

برچسب‌ها:, ,