خانه تاریخی فاضلین نراقی در نراق  مرمت اضطراری شد

خانه تاریخی فاضلین نراقی در نراق  مرمت اضطراری شد
شهریور 20, 1401
21 بازدید

خانه تاریخی فاضلین نراقی در نراق  مرمت اضطراری شد   اراک –پایگاه خبری چشم براه: مدیر پایگاه میراث‌‌فرهنگی بافت تاریخی نراق از پایان مرمت اضطراری خانه تاریخی فاضلین نراقی در این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، پروین سادات […]

خانه تاریخی فاضلین نراقی در نراق  مرمت اضطراری شد

 

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
مدیر پایگاه میراث‌‌فرهنگی بافت تاریخی نراق از پایان مرمت اضطراری
خانه تاریخی فاضلین نراقی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی، پروین سادات طیبی گفت: بنای خانه تاریخی فاضلین نراقی که سال‌ها تحت ورثه بوده و با عدم رسیدگی وراث دستخوش آسیب‌های سازه‌ای و تخریب بخشی از نماها در اثر رطوبت و بارشهای فصلی مواجه شده با استفاده از مصالح همگون مرمت و خواناسازی نما مطابق الگوی اولیه مرمت و تثبیت شد.

وی افزود: اعتبار اختصاص داده شده به مرمت این بنای تاریخی ۵۳۰ میلیون ریال است که  به صورت امانی  و توسط پیمانکار ذیصلاح مرمت آن انجام شد.

طیبی با تاکید بر اینکه  فاضلین نراقی منسوب به ملا احمد و ملا مهدی مربوط به اواخر دوره صفوی در فضایی به وسعت حدود ۵۰۰ مترمربع واقع شده است خاطرنشان کرد: خانه فاضلین واقع در شهرستان دلیجان به شماره ۲۰۱۴۸ در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۲۲ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.