خرمشهر دشنه ای بر قلب استکبار

خرداد 3, 1401
86 بازدید

خرمشهر دشنه ای بر قلب استکبار اراک–پایگاه خبری چشم براه: به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادی سازی خرمشهر،ازسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی پیام صادر شد که در اختیار پایگاه خبری چشم براه قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری چشم براه، دراین پیام آمده است: بسم الله الرحمن الرحیم خرمشهر دشنه‌ ای است […]

خرمشهر دشنه ای بر قلب استکبار

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادی سازی خرمشهر،ازسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی پیام صادر شد که در اختیار پایگاه خبری چشم براه قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری چشم براه، دراین پیام آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
خرمشهر دشنه‌ ای است به قلب استکبار و شعله ایست ز آتش عشق الهی که در شبهای بی‌ نشان، فانوس نشان نوید استقامت و پایمردی را در اقیانوس استکبار میدهد . همانا خرمشهر، همچون شاخه‌ ایست از یاس بنفش که از پشت دیوار غیرت قد کشید و با مدد الهی، صلابت و فداکاری فرزندان قهرمان این مرز و بوم، در برابر خار مغیلان زمانه به پیروزی رسید.
سوم خرداد و فتح خرمشهر با تاریخ ایران گره خورده است. فتح خرمشهر برای تاریخ ایران بیش از آنکه فتح یک سرزمین باشد؛ نماد و ارزشی از یک سلسله خواستن ‌ها و شهادت ‌ها و استقامت ‌ها است.
سوم خرداد روز آزادسازی شهری است که در جنگ اراده ‌ها، اراده دشمن زمین ‌گیر می‌ شود و پیام وَ لَیَنصُرَنَّ اللهُ مَن یَنصُرُه را به متجاوزین میدهد. همانا سوم خرداد و ازاد سازی خرمشهر یکی از فرازهای پر افتخار ملت ایران است که چگونه ملت ایران برای آزاد سازی سرزمینشان با خدا معامله کرد و این گونه بود که خرمشهر را خدا آزاد کرد.

براساس این گزارش در بخش دیگر این پیام آمده است: اکنون بعد از چندین سال، مدافعان وطن، در لباس درمان و بهداشت با الگوگیری از مجاهدان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، به جنگ نابرابر با ویروس کرونا رفته و جانانه از جان و سلامتی همنوعان خود در برابر این بیماری دفاع کردند و این روزهای آرامش بخش را مدیون همه این بزرگواران هستیم

مدافعان سلامت ما، در این راه از جان خود که همانا عزیزترین دارایی یک انسان در این دنیا است نیز گذشته و تنها به فکر گذر از این بحران و تامین سلامتی مردمشان بودند و می باشند.

جمالیان دراین پیام خاطرنشان کرد: ‌قطعا مدافعان سلامت نیز همانند مجاهدان جنگ تحمیلی که با صبر،ایمان و توکل به خدا، در چنین روزی آزادسازی خونین شهر را دیدند، با تلاش و توکل و ایمانی که دارند به امید پروردگار روزی ریشه کنی این بیماری و ویروس را جشن خواهیم گرفت.
اینجانب بر خود لازم می دانم سالروز این پیروزی عظیم الهی را به ملت غیور ایران اسلامی به خصوص خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان، ایثارگران دانشگاه علوم پزشکی استان ، تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات روز افزون همه ملت ایران را در مسیر پاسداشت این نقطه عطف از تاریخ انقلاب اسلامی ایران از درگاه خداوند سبحان مسئلت دارم.

سید محمد جمالیان
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان مرکزی