خودرو پراید سال ۱۴۰۰ با ۷۷ درصد کشته درحوادث رانندگی رکورد تلفات زد

تیر 13, 1401
147 بازدید

فرمانده پلیس راه مرکزی: خودرو پراید سال ۱۴۰۰ با ۷۷ درصد کشته درحوادث رانندگی رکورد تلفات زد   اراک–پایگاه خبری چشم براه: فرمانده پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: سال ۱۴۰۰ ۷۷ نفر از رانندگان و سرنشینان خودرو پراید و ۳۹ نفر از رانندگان و سرنشینان خودرو پژو ۴۰۵ در حوادث رانندگی جاده‌ای این […]

فرمانده پلیس راه مرکزی:

خودرو پراید سال ۱۴۰۰ با ۷۷ درصد کشته درحوادث رانندگی رکورد تلفات زد

 

اراک–پایگاه خبری چشم براه:
فرمانده پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: سال ۱۴۰۰ ۷۷ نفر از رانندگان و سرنشینان خودرو پراید و ۳۹ نفر از رانندگان و سرنشینان خودرو پژو ۴۰۵ در حوادث رانندگی جاده‌ای این استان جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه، سرهنگ پورشمس در نشست خبری با اصحاب رسانه در اراک ضمن بیان اینکه تعداد متوفیان سه ماهه اول سال جاری نسبت به بازه زمانی سال قبل روند کاهشی داشته است؛ افزود: این در حالیست که میزان تردد در محورهای مواصلاتی استان مرکزی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد افزایش را نشان می دهد.

فرمانده پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ضمن بیان اینکه تعداد متوفیان سه ماهه نخست سال جاری نسبت به بازه زمانی سال قبل روند کاهشی داشته است این در حالی است که میزان تردد در محورهای مواصلاتی استان نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴ درصد افزایش را نشان می دهد .

وی اظهار کرد در سه ماه نخست سال جاری ۸۰ فقره تصادف منجر به فوت در محورهای مواصلاتی استان مرکزی به وقوع پیوست که بر اثر آن ۹۵ نفر جان خود را از دست دادند.

وی افزود: ۲۶ درصد از تصادفات رانندگی سه ماهه نخست این استان در بزرگراه ها، ۲۱ درصد در مسیر اصلی، ۲۰ درصد در محور فرعی، ۱۹ درصد در آزاد راه و ۱۴ درصد نیز در محورهای روستایی ثبت شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته نیز ۷۷ نفر از رانندگان و سرنشینان خودرو پراید و ۳۹ نفر از رانندگان و سرنشینان خودرو پژو۴۰۵ در حوادث رانندگی جاده این استان کشته شدند.

فرمانده پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی؛ تصریح کرد: ۵۶ درصد از فوت شدگان سانحه رانندگی برون‌شهری استان مرکزی؛ امسال در بیمارستان و ۴۴ درصد در صحنه تصادف جان باختند و بیشترین موارد فوتی با ۵۱ درصد در سنین ۳۰ تا ۵۰ سال بوده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی افزود: ۶۹ درصد از متوفیان حوادث رانندگی این استان در این مدت مرد و ۳۱ درصد زن بوده‌اند و سهم پلاک‌های بومی در حوادث رانندگی منجر به فوت این استان، ۵۲ درصد است که این رقم بسیار بالا است.

پورشمس بیان کرد: استان مرکزی کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق است و در جاده‌های این استان در روزهای عادی ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تردد در روزهای تعطیل تا ۷۰۰ هزار تردد صورت می گیرد و همواره رتبه سوم کشور به لحاظ تردد را دارد.