در استان مرکزی ۲ برابر تورم مالیات دریافت شد

در استان مرکزی ۲ برابر تورم مالیات دریافت شد
تیر 30, 1402
34 بازدید

رئیس اتاق بازرگانی مرکزی: در استان مرکزی ۲ برابر تورم مالیات دریافت شد   اراک — پایگاه خبری چشم براه: دولت از تورم جلو است و تورم سال ۱۴۰۰ نیست ۴۰.۲ درصد بوده است اما در استان مرکزی دو برابر تورم مالیات دریافت شده است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، […]

رئیس اتاق بازرگانی مرکزی:

در استان مرکزی ۲ برابر تورم مالیات دریافت شد

 

اراک — پایگاه خبری چشم براه:
دولت از تورم جلو است و تورم سال ۱۴۰۰ نیست ۴۰.۲ درصد بوده است اما در استان مرکزی دو برابر تورم مالیات دریافت شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری چشم براه، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه اسم این نوع مالیات؛ مالیات تورمی است گفت: با مالیات تورمی نمی‌توان مبارزه کرد.
ناصر بیکی افزود: مالیات گرفته شده سال گذشته در استان مرکزی بالغ بر ۱۹ هزار و ۵۷۶ بوده است و نسبت به سال ۱۴۰۰ نیز ۸ .۱۱۳ درصد رشد داشته است.
وی اظهار کرد: در بخش خصوصی نگران مالیات ستانی هستیم. هرچند معتقدیم سلامت در مالیات ستانی جاری است؛ اما باید به فکر بخش خصوصی بود.
رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی اضافه کرد: متأسفانه این روند اخذ مالیات به عنوان یکی از عوامل تورم است و به جای حل مشکلات بر مشکلات پیش رو و قبلی اضافه می‌کند.
وی با بیان اینکه یک از مباحثی که می‌تواند با تورم مبارزه کند مالیات است، افزود: مالیات اخد شده استان مرکزی سال ۹۹ نیز ۵ هزار و ۲۰۹ میلیارد تومان بوده که در سال ۱۴۰۰ نیز با رشد ۷۵.۸ درصدی مواجه بوده و ۹ هزار ۱۵۸ میلیارد تومان مالیات دریافت شده است.
براساس این گزارش، ‌بیکی در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: متاسفانه عملکرد انبارهای عمومی گمرک ناعادلانه است، زمانی که کالایی را به ویژه وارد کننده حمل یکسره می‌کند؛ در واقع  مستقیما از خارج از کشور در انبار خود تحت کلید گمرکات کشور وارد می‌کند تا حق و حقوقش بعدا پرداخت شود متاسفانه انبارهای عمومی بدون تخلیه بار در انبارها‌ی خود هزینه انبارداری دریافت می‌کنند و دلیل آنها بر این است که واردکننده برای ترخیص، نیاز به گواهی انبار دارد.
وی اضافه کرد: همچنین یکی دیگر از مشکلات با گمرکات کشور، اخذ مالیات علی الحسابی  است که در زمان ترخیص از بسیاری ازواردکنندگان ماشین آلات خط تولید دریافت می‌شود که این مالیات مغایر با معافیت مالیاتی ۱۳۲ است.