در موج ششم کرونا نگران ابتلا کودکان هستیم/ احتمال ابتلا کودکان در موج ششم به خاطر عدم واکسیناسیون

بهمن 11, 1400
428 بازدید

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک؛ در موج ششم کرونا نگران ابتلا کودکان هستیم/ احتمال ابتلا کودکان در موج ششم به خاطر عدم واکسیناسیون     اراک–رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: احتمال ابتلاء کودکان در موج ششم به خاطر عدم واکسیناسیون بسیار بالا است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از […]

هشدار رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک؛

در موج ششم کرونا نگران ابتلا کودکان هستیم/ احتمال ابتلا کودکان در موج ششم به خاطر عدم واکسیناسیون

 

 

اراک–رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: احتمال ابتلاء کودکان در موج ششم به خاطر عدم واکسیناسیون بسیار بالا است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی؛ سید محمد جمالیان در حاشیه بازدید شبانه خود از بیمارستان های امیرکبیر و امیرالمومنین اراک افزود : ساختار های درمانی دانشگاه علوم پزشکی نه در استان بلکه در کل کشور برای درمان گودکان،مناسب نیست و کمبودهایی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تخت ها و اتاق های ویژه و مراقبت اطفال و “پی آی سی یو” فقط تعداد ۵ تخت وجود دارد و بخش ها به خاطر سایر بیماری های شایع تکمیل و تقریبا پر است و با شیوع موج ششم و افزایش مراجعات و بستری کودکان به خاطر کرونا،در روزهای آتی به مشکل خواهیم خورد.

جمالیان بیان کرد : بر اساس این نگرانی بیمارستان امیرکبیر را را با تغییراتی جزئی،برای مقابله با موج ششم آماده تر خواهیم کرد

جمالیان افزود: اورژانس سرپایی و برخی بخش ها را به درمان کودکان مبتلا و مراجعین گروه های سنی پایین تر به این مرکز درمانی،اختصاص خواهیم داد.

مراقب سلامت کودکان باشید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از والدین خواست با توجه به غیر حضوری شدن مدارس،بیشتر به فرزندان خود توجه کنند و مراقب سلامتی آنان باشند

وی تاکید کرد : کودکان و بزرگسالان به هیچ وجه نباید در تجمعات شرکت کنند چراکه این سویه کرونا با سرعتی زیاد و باور نکردنی،در حال چرخش در جامعه است و تعداد زیادی را تا کنون مبتلا کرده است.

سالمندان بالای ۶۵سال بیشتر مراقب باشند

جمالیان در پایان از افرادی که دارای بیماری زمینه ای مثل دیابت و فشار خون هستند و همچنین سالمندان بالای ۶۵ سال نیز خواست تا در این روزها بیشتر مراقب سلامتی خود باشند و با رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور بی موقع و نابجا در تجمعات و البته استفاده مداوم از ماسک،کادر بهداشت و درمان را مواجه با موج ششم یاری کنند.