در ۲۰روز آینده عملیات جهش تولید مسکن در کشور آغاز می‌شود

در ۲۰روز آینده عملیات جهش تولید مسکن در کشور آغاز می‌شود
آبان 18, 1400
387 بازدید

رئیس بنیاد مسکن کشور خبرداد؛ در ۲۰روز آینده عملیات جهش تولید مسکن در کشور آغاز می‌شود اراک– رئیس بنیاد مسکن؛ بابیان اینکه عملیات جهش تولید مسکن در ۲۰ روز آینده در کشور آغاز می‌شود گفت: ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد […]

رئیس بنیاد مسکن کشور خبرداد؛
در ۲۰روز آینده عملیات جهش تولید مسکن در کشور آغاز می‌شود

اراک– رئیس بنیاد مسکن؛ بابیان اینکه عملیات جهش تولید مسکن در ۲۰ روز آینده در کشور آغاز می‌شود گفت: ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی و ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن است.

به گزارش خبرنگار سایت خبری چشم براه؛ اکبر نیکزاد در سفر یک روزه خود به استان مرکزی؛ در جمع خبرنگاران از جهش تولید مسکن در ۲۰ روز آینده در کشور خبر داد و اظهار کرد: بر اساس قانون جهش تولید مسکن باید سالانه در کشور یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود.
وی افزود: در راستای تسریع این جهش جلسه‌ای که با وزیر راه و شهرسازی برگزار شد؛ هماهنگی‌های لازم با بانک‌های عامل صورت گرفت و وزارت راه نیز برای تامین زمین برای شهرهای اقدام خوبی انجام داده و ظرف چند روز آینده ابلاغ وام های مربوط به بانکهای عامل انجام می‌شود و زمین‌ها در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر به بنیاد تحویل داده می شود.

رئیس بنیاد مسکن در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: ثبت نام در تعدادی از شهرها شروع شده و در باقی شهرها نیز ظرف چند روز آینده شروع می شود و نهایتا لیست متقاضیان در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر در اختیار بنیاد مسکن قرار می گیرد و برای شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر نیز وزارت راه و شهرسازی ورود می کند. نهایتا ظرف ۲۰ روز آینده شاهد عملیاتی شدن جهش تولید مسکن در سراسر کشور خواهیم بود.

نیکزاد گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته، پروانه های ساختمانی مورد نیاز نیز توسط شهرداری ها با ۳۰ درصد تخفیف صادر می شود و برای کمک به شهرداران و جبران این تخفیفات برنامه ریزی های خوبی توسط وزیر راه انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: با نظام مهندسی سراسر کشور نیز توسط وزیر راه هماهنگ شده که ۵۰ درصد تخفیف به تعرفه های نظام مهندسی برای واحدهایی که در این طرح ساخته می شوند تعلق بگیرد که این در حقیقت کمک قشر مهندس کشور به خانه دار شدن مردم است.

نیکزاد گفت: در جلساتی که با دستگاه های خدمات رسان برگزار شده هماهنگی لازم انجام شده و ما تقریبا برای عملیاتی کردن جهش در تولید مسکن مشکل خاصی نمی بینیم و ظرف یکی دو هفته آینده این مهم عملیاتی می شود.