دستاوردهای نظامی و سلامت نظام جمهوری اسلامی ایران برجسته‌تر دیده می‌شود

دستاوردهای نظامی و سلامت نظام جمهوری اسلامی ایران برجسته‌تر دیده می‌شود
مهر 17, 1402
36 بازدید

معاون وزیر بهداشت: دستاوردهای نظامی و سلامت نظام جمهوری اسلامی ایران برجسته‌تر دیده می‌شود اراک –پایگاه خبری چشم براه: دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی بخش‌ها بسیار چشمگیر است. اما در حوزه نظامی و سلامت برجسته‌تر از دیگر بخش‌ها است. به گزارش خبرگزاری چشم براه معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی […]

معاون وزیر بهداشت:

دستاوردهای نظامی و سلامت نظام جمهوری اسلامی ایران برجسته‌تر دیده می‌شود

اراک –پایگاه خبری چشم براه:
دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در تمامی بخش‌ها بسیار چشمگیر است. اما در حوزه نظامی و سلامت برجسته‌تر از دیگر بخش‌ها است.
به گزارش خبرگزاری چشم براه معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزار بهداشت در حاشیه افتتاح دانشگاه‌های بهداشت؛ توانبخشی و دندانپزشکی استان مرکزی در اراک با بیان مطلب بالا گفت: در گذشته پزشکان خارجی در کشور فعالیت می‌کردند؛که حتی دکترای پزشکی نداشتند. اما امروز حتی یک بیمار هم به خارج کشور اعزام نمی‌شود. چرا که تمامی خدمات و تخصص‌های پزشکی در کشور وجود دارد.
ابوالفضل باقری‌فرد افزود: امید به زندگی در کشور بالا است و به هیچ عنوان قابل مقایسه با گذشته نیست که البته این مهم؛ نیاز به خدمات توانبخشی را بیشتر می‌کند و باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود.

بر اساس این گزارش در این آیین نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: ظرفیت درمانی اراک هم برای جذب دانشجوی داخلی و خارجی و هم ارائه خدمات درمانی بسیار قابل توجه است و در صورت حمایت مجموعه وزارت بهداشت این آمادگی در استان وجود دارد.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید پزشکی مورد نیاز کشور استفاده شود تا در این زمینه وابستگی خارجی نداشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: با مساعدت وزارت بهداشت راه‌اندازی دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی اراک می‌تواند ثمرات خوبی به همراه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری چشم براه، استاندار مرکزی در این آیین گفت: حدود ۳۵ میلیارد تومان برای بازسازی و ایجاد فضاهای جدید هزینه شده و بخش توانبخشی و دندانپزشکی که پیش‌تر مشکلاتی داشت با همدلی بخش‌های مختلف با سرعت در محل جدید مستقر شدند.
فرزاد مخلص الائمه افزود: هم اکنون در این مرکز ۱۰۰ یونیت دندانپزشکی خدمات متنوعی را با تعرفه‌های مناسب دولتی به عموم مردم ارائه می‌کنند ضمن اینکه فضای آموزشی خوبی نیز برای استفاده دانشجویان فراهم شده است.