دعوت وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی ازنخبگان ورزش برای حمایت از ورزش کارگری

فروردین 22, 1401
178 بازدید

دعوت وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی ازنخبگان ورزش برای حمایت از ورزش کارگری   اراک– پایگاه خبری چشم براه: وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی از قهرمانان المپیک، نخبگان و افراد دارای تجربه در زمینه ورزش دعوت کرد برای ایجاد انگیزه و نشاط برای ورزش کارگران و خانواده هایشان درمجموعه های ورزشی کارگران، حضورفعال و مداوم […]

دعوت وزیر تعاون؛ کار و رفاه اجتماعی ازنخبگان ورزش برای حمایت از ورزش کارگری

 

اراک– پایگاه خبری چشم براه:
وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی از قهرمانان المپیک، نخبگان و افراد دارای تجربه در زمینه ورزش دعوت کرد برای ایجاد انگیزه و نشاط برای ورزش کارگران و خانواده هایشان درمجموعه های ورزشی کارگران، حضورفعال و مداوم داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری چشم براه؛ به نقل از مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی؛ درنشست صمیمی با بزرگان ورزش و رسانه، ورزش را مهمترین رکن سلامتی جامعه کار و تلاش دانست.

وی دراین نشست با تاکید براهمیت سلامت جامعه کار و تلاش گفت: بدون شک حضور بزرگان ورزش ایران در جمع خانواده بزرگ ورزش کارگری به رونق بیش از پیش ورزش‌های سلامت محور منجر می شود .

وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی گفت: وزارت مردم درچهاربخش کار، رفاه ، آتیه و اموال مردم به جامعه خدمات مهمی ارائه می کند که با احتساب جامعه ۴۰ میلیونی کارگران و خانواده‌هایشان  نیمی از جمعیت کشو را شامل می شود بنابراین ماموریت بسیار مهمی بر عهده وزارت مردم قرار دارد .

عبدالملکی با تاکید براهمیت سلامت کارگران ادامه داد: هر قدر سلامت کارگران و خانواده شان بیشتر و بهتر تامین شود جامعه ای بالنده و پرنشاط تر خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: بسیارخوشحالم که شما قهرمانان المپیک و نخبگان ورزش کشور برای ورزش کارگران اهمیت قائل هستید و این موضوع مهم بخشی از دغدغه های شماست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شما پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی از امروز سفیران ورزش کارگری هستید و این گردهمایی ها باید تداوم داشته باشد.

در این نشست معاون فرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گزارشی از وضعیت ورزش کارگری  گفت : فدراسیون ورزش کارگری در سال ۹۱ تاسیس شد و امیدوارم در دهه دوم بتوان  قوی ترو با محوریت توسعه سلامت محور به اهداف مهمی که رکن اصلی آن نیروهای کارگری و خانواده هایشان هستند بپردازیم.

محمد چکشیان تاکید کرد: سمت و سوی مهم ما توسعه ورزش همگانی است و در این مسیرسندی ۳ ساله در حال تدوین داریم تا هدفمند و با برنامه حرکت کنیم.

معاون امورفرهنگی، اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی ادامه داد: امیدوارم با حضوروکمک شما قهرمانان وپیشکسوتان به اهدافمان دست یابیم.

در این آئین معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: همه باید کمک کنیم تا ورزش های سلامت محور درجامعه کارگری نهادینه شود. باعلاقمندی وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی به طورقطع آینده خوبی در انتظار سلامت کارگران خواهد بود .

در این نشست،محمد نصیری، حسین رضا زاده، ذبیح اله پورشیب، شهرام هروی، کوروش باقری وهوشنگ نصیرزاده حضور داشتند.

مرتضی فنونی زاده پیشکسوت فوتبال، علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی، غلامحسین زمان آبادی و غلامعلی پیرایرانی از پیشکسوتان رسانه، محمد انصاری ملی پوش سابق باشگاه پرسپولیس و ابراهیم شکوری دبیر کل سابق فدراسیون فوتبال پیشنهادهایی برای توسعه و تعمیم ورزش کارگری ارائه کردند .

در این نشست نیز جمعی  از افتخار آفرینان المپیک و بزرگان ورزش و رسانه به بیان دیدگاه‌های خود و اهمیت ورزش های سلامت محور و استفاده از پتانسیل بالای ورزش کارگران پرداختند که مورد استقبال دکتر عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.